Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: Próbna ewakuacja

Środa, 12 maja 2021, 15:55
Autor: red
Jaroszów: Próbna ewakuacja
Fot. UM Strzegom
W Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Jaroszowie odbyła się próbna ewakuacja.

Tematyką ćwiczeń było sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji, które obejmowało praktyczną ewakuację uczniów i pracowników naszej szkoły z zagrożonych budynków szkolnych.

Głównym celem tych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z zastosowaniem procedur dotyczących zachowania w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla ich życia lub zdrowia, sprawdzenie skuteczności przyjętej metody alarmowania o zagrożeniu, sprawdzenie umiejętności powiadamiania o zagrożeniu służb ratunkowych, a także sprawdzenie przestrzegania zasad ewakuacji.

W ewakuacji uczestniczyli uczniowie obecni w tym dniu w szkole, tzn. uczniowie z klas I-III i przebywający na konsultacjach uczniowie kl. VIII, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły. Uczniowie i nauczyciele, zachowując odpowiednie środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili oba budynki szkoły oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi. Zbiórka na podwórku szkolnym była potwierdzeniem, że wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować w wyznaczonym czasie. Należy podkreślić, że nasi uczniowie bez paniki wykonali zadanie związane z próbną ewakuacją.

Corocznie w czasie ewakuacji szkołę odwiedzają druhowie strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaroszowie, którzy nadzorują przebieg ewakuacji i instruują uczniów oraz pracowników szkoły, jak należy stosować procedury ewakuacji w szkolnej rzeczywistości. Tak było również i tym razem. Przy okazji obchodzonego dzień wcześniej, tzn. w dniu 4 maja 2021 r. Dnia Strażaka, nasi uczniowie mogli wyrazić druhom strażakom z Jaroszowskiej Jednostki OSP swoją wdzięczność za ich codzienny trud, zaangażowanie i poświęcenie w ofiarnej służbie na rzecz naszej lokalnej społeczności.

Jak zawsze była to bardzo pouczająca, cenna i ważna lekcja zachowania się w sytuacjach trudnych, gdyż od naszej wiedzy i umiejętności może zależeć ludzkie życie.

Było to również ostatnie wydarzenie zaplanowane przez nas w tegorocznym planie zadań do zrealizowania w ramach Programu "Bezpieczny Dolnoślązak".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group