Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Próbowali ukraść alkohol i kilkaset paczek papierosów

Poniedziałek, 24 grudnia 2012, 3:59
Aktualizacja: 4:00
Autor: red.
Region: Próbowali ukraść alkohol i kilkaset paczek papierosów
Fot. KWP Wrocław
Wspólne działania policjantów z powiatów oławskiego i świdnickiego doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do sklepu i kradzież mienia. Łupem sprawców padł alkohol i kilkaset paczek papierosów o wartości blisko 8.5 tys. złotych. Funkcjonariusze w całości odzyskali skradzione mienie. Teraz zatrzymani za czyn, o który są podejrzani odpowiedzą przed sądem, a grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oławie działając wspólnie z kolegami z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 36 lat podejrzanych o włamanie do sklepu i kradzież mienia.

Do zdarzenia doszło w nocy 21 grudnia br. Tuż po godz. 3.00 dyżurny otrzymał informacje o włamaniu do sklepu spożywczego na terenie jednej z miejscowości w powiecie oławskim. Niezwłocznie skierował na miejsce patrol. Ustalenia policjantów pozwoliły wytypować ewentualną drogę ucieczki sprawców kradzieży, za którymi natychmiast rozpoczęto poszukiwania. Informację o zdarzeniu przekazano również funkcjonariuszom z pobliskich miejscowości, co w konsekwencji przyczyniło się do zatrzymania na terenie jednej ze stacji paliw w powiecie świdnickim dwóch mężczyzn podejrzanych o ten czyn. Policjanci odzyskali w całości skradziony alkohol i kilkaset paczek papierosów o wartości blisko 8.5 tys. złotych.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy podejrzani mają na swoim koncie inne tego typu czyny.

Za włamanie i kradzież mienia mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem, a grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group