Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 740
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Próbowali wymusić haracz od prostytutki i porwali jej konkubenta

Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 14:28
Aktualizacja: 22:01
Autor: KO
powiat świdnicki: Próbowali wymusić haracz od prostytutki i porwali jej konkubenta
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dwudziestopięcioletni Bułgar padł ofiarą porwania z żądaniem okupu. Okup – tysiąc złotych – miała zapłacić dziewczyna obcokrajowca, Polka, na co dzień trudniąca się prostytucją w lasku grochotowskim... W sprawę zostali zaangażowani antyterroryści. Opowieść jak z filmu?

Trochę tak... Prokuratura bada wszelkie okoliczności zdarzenia. Rzecz się miała następująco: dwudziestojednoletnia kobieta, pochodzenia polskiego, która od kilku lat mieszka tymczasowo w naszym powiecie, zarabiała przy drodze. Czterej mężczyźni w wieku 24-36 lat, mieszkańcy Jaworzyny Śląskiej i Świdnicy, postanowili skorzystać na jej zajęciu. Zażądali od niej cotygodniowego haraczu. Gdy kobieta odmówiła, grozili jej.

Kobieta opowiedziała o wszystkim konkubentowi, obywatelowi Bułgarii. Czterech zbieraczy haraczy umówiło się z Bułgarem. I w czwartek, 26 sierpnia, porwali go. Wywieźli samochodem do lasu, pobili, ukradli telefon i pieniądze, a od jego konkubiny zażądali tysiąca złotych okupu. Kobieta zawiadomiła policję, zaangażowano brygadę antyterrorystyczną. Dwudziestopięciolatek tymczasem namówił swoich oprawców, żeby pojechali z nim pod jego dom do Świdnicy, a on tam zapłaci im okup. Bułgar wymknął się napastnikom, a ich samych zatrzymali funkcjonariusze policji.

- Wszyscy zatrzymani na wniosek prokuratury, decyzją sądu zostali już aresztowani na okres trzech miesięcy – mówi starszy aspirant Katarzyna Czepil ze świdnickiej komendy policji. - Za czyn, którego się dopuścili może im grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Tak wysoką karą zagrożony jest rozbój.

- Mężczyznom tym postawiono kilka zarzutów – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin.

Śledczy badają wszystkie okoliczności sprawy. Prostytucja w naszym kraju nie jest zabroniona, ale już czerpanie korzyści z cudzego nierządu – tak. Jeśli więc okaże się, że obywatel Bułgarii był nie tylko konkubentem młodej Polki, ale też jej sutenerem, jego również spotka kara.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group