Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 559
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Proekologiczne akcje w gminie Marcinowice

Czwartek, 5 maja 2016, 10:38
Aktualizacja: 10:57
Autor: opr.red.
Marcinowice: Proekologiczne akcje w gminie Marcinowice
Fot. www.marcinowice.pl
W czterech miejscowościach na terenie gminy Marcinowice, w sobotę 23 kwietnia 2016 r. zostały przeprowadzone akcje porządkowe z okazji Światowego Dnia Ziemi przypadającego na 22 kwietnia.

Dzień Ziemi ma kształtować proekologiczne postawy społeczne, uczulić na to, iż Ziemia jest naszym domem. Stan środowiska zależy od nas i jesteśmy za nie odpowiedzialni. Należy więc zadbać o przestrzeń, w której się poruszamy: nasze domy, podwórka, ale również miejscowości, w których mieszkamy.

Na terenie gminy Marcinowice zorganizowano różne akcje, które w efekcie wpłynęły na poprawę estetyki każdej z miejscowości.

Rada Sołecka Strzelce zainicjowała wydarzenie „Godzina dla wioski - wieczność dla świata”, do której z chęcią dołączyli mieszkańcy. Dzięki temu udało się wysprzątać teren miejscowości, a na koniec pracy, ze smakiem zjeść kiełbaskę przy ognisku. - Na pewno nie będzie to tylko jednorazowa akcja, ale cykliczne wydarzenie – zapowiada sołtys wsi Strzelce.

Kolejną miejscowością, którą warto naśladować to Marcinowice. Inicjatywa pod hasłem "Marcinowice wizytówką gminy” zaplanowana przez Radę Sołecką, zgromadziła wiele chętnych osób. Mieszkańcy poświęcili swój czas i zadbali o estetykę wsi, podejmując się prac porządkowych na terenie wokół stawu.
W Śmiałowicach działała mocna grupa stworzona z: Rady Sołeckiej, Stowarzyszenia Rozwoju wsi Śmiałowice oraz dzieci i młodzieży. Hasłem przedsięwzięcia było: "Dorośli, młodzież i dzieci wspólnie zbierają śmieci". Działania zakończyły się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkową plakietkę.

W Szczepanowie natomiast, Rada Sołecka zorganizowała akcję „Upiększamy naszą wieś”. Dzięki jej pomysłowi oraz wspólnej pracy z mieszkańcami, przy deptaku w Szczepanowie rosną już nowe drzewka.

- Dziękuję inicjatorom oraz uczestnikom tych przedsięwzięć. Dzięki zaangażowaniu takich osób świat staje się piękniejszy – mówi wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group