Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Profanacja krzyża

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 14:33
Aktualizacja: 19:29
Autor: red
Fot. red
Nie dalej jak wczoraj pisaliśmy o tym,że ktoś na skwerze Lecha Kaczyńskiego postawił krzyż. Dziś również nieznana osoba złamała go i położyła na ziemi.

Nie wiemy jeszcze jaka jest odpowiedź biskupa Deca dotycząca przenosin krzyża do pobliskiego kościoła i tak naprawdę nie wiadomo czy krzyż doczeka się odpowiedzi w całości. W tej chwili jest złamany/oderwany i leży na ziemi. Sprofanowano symbol kościoła katolickiego.

Policja ani straż miejska nie odnotowała zgłoszenia o akcie wandalizmu. Krzyż jak piszą w liście Gączkowski i Ząbczyk miał nie stać się punktem zapalnym.Stało się inaczej. Na jutro w tym miejscu zaplanowane są uroczystości związane z drugą rocznicą wydarzeń smoleńskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~ 9-04-2012 15:00
Wynaturzona hołota i tyle w temacie. Pewnie "wykształcony" elektorat palikociarni lub PO...
~S 9-04-2012 15:08
Nie mam nic przeciw krzyżowi......... Ale nie legalnie postawiony nie legalnie "położony" samowola budowlana więc nie widzę nic co by mogło zrobić BUM!!
~Krzysiek 9-04-2012 16:03
Jaka profanacja ??? Jakiego krzyża??? Dwie zbite deski nie są symbolem religijnym. Przecież takich "dzieł" można w ciągu nocy "ponasadzać" w całym mieście tysiące. I co? Wtedy też będzie mowa o symbolu religijnym ? Ani to miejsce znamienite ani poświęcone to o co cała afera. Zmowu dwóch pseudoPOlityków na moment zabłysło.
~Wolności!!!! 9-04-2012 17:08
Dość Radnego Zabczyka i jego kolegi !!!!. Te dwa niedouczone POlitykomatołki będą mówić, dyktować pozostałym mieszkańcom co jest dla nich dobre. Ten człowiek nie ma rodziny , nie wie co to jest wychowanie w wartościach i dla wartości. Ale wraz z kolegą potrafi podejmować dzialania i dyskusję na temat Krzyża i jego znaczenia dla ludzi. Radny Ząbczyk , bądź pan odważny i załóż rodzinę wychowaj dziecko a potem dyskutuj na temat co dla kogo jest dobre. chyba że razem z kolegą w tej zapalczywej tolerancji marzy wam się adopcja dziecka. Tylko co na to Kamil?
~tyle 9-04-2012 17:48
Profanacja krzyza bylo umieszczenie go w psiej szczalni. To raz. A po drugie jesli ten krzyz nie zostal poswiecony to nie byl niczym innym jak dwiema zbitymi deskami.
~MMM 9-04-2012 19:01
Krzyż to dwie zbite deski. Fakt. Ale od momentu śmierci Chrystusa te zbite deski stały się symbolem wiary katolickiej. Czy myślicie, że Chrystus umarł na eleganckim, pomalowanym i ozdobionym krzyżu? A może jeszcze poświęconym? Nie. To Jego krew uświęciła te dwie zbite deski. Dlatego każdy, KAŻDY, krzyż jest symbolem religijnym. Połamanie krzyża to zbezczeszczenie symbolu religijnego.
~ 9-04-2012 19:02
Ząbczyk to polityczny zadymiarz. Po trupach do celu panie radny, nie?
~Jaga 9-04-2012 19:03
Znowu niestety ktoś stawia krzyż i miesza w to biskupa. Na zasadzie: teraz niech Kościół posprząta. Może należałoby panie radny i panie organizatorze akcji napisać list do tych, co krzyż postawili, a nie zawracać głowę biskupowi. Jak jesteście panowie tacy organizatorzy to zorganizujcie godne przeniesienie krzyża, pogadajcie z jakimś proboszczem, a nie piszecie listy. To każdy potrafi. Ale jak mówi pewien bohater serialu z Polsatu- robić nie ma komu... Żałosne zwracanie na siebie uwagi. A teraz widzimy, że ,,akcja" przyniosła skutek- zdewastowanie krzyża. O to chodziło? Teraz będziecie mogli mówić, że to wina biskupa, bo wyście prosili, a on nie przybiegł natychmiast. Weźcie się do roboty, albo oddajcie stanowiska.
~ 9-04-2012 19:12
Ząbczyk zamiast posiedzieć w te święta z rodziną to razem ze swoim "kolegą" próbuje skłócać ludzi. Nie życzę sobie, by dwie osoby takiego pokroju decydowały o zdaniu wszystkich mieszkańców. Mi krzyż nie przeszkadza, świdniczanom także. Nie jest to dla was tak w ogóle podejrzane? Nie zdziwiłbym się wcale, gdyby to była marna prowokacja ludzików z PO...
~katolik 9-04-2012 19:45
Obraza Moich uczuc religijnych ! Jak mozna stawiac taki symbol pod oslona nocy!! Dzieki p. Zabczyk ! Porzadek powinien byc ! Biskup powinien znalezc winnego i przykladnie ukarac za taki akt profanacji.
~patapik 9-04-2012 21:29
Wam się chyba biskup z ojcem Mateuszem pomylił... przykre, że komuś w Świdnicy tak krzyż przeszkadza. Przez lata stały przy drogach i na placach, przypominając o prawdziwym życiu... teraz nagle jest przeszkoda do nowoczesnego państwa. Strasznie to dziwne.
~patapik 9-04-2012 21:36
Wam się chyba biskup z ojcem Mateuszem pomylił... przykre, że komuś w Świdnicy tak krzyż przeszkadza. Przez lata stały przy drogach i na placach, przypominając o prawdziwym życiu... teraz nagle jest przeszkoda do nowoczesnego państwa. Strasznie to dziwne.
~ 9-04-2012 22:47
Za zbezczeszczenie krzyża odpowiada Ząbczyk, bo to jego nienawiść i podjudzanie do tego doprowadziło. Najpierw doniósł mediom i zrobił raban na fb (haha aż 10 osób się zapisało do grupy, a w zasadzie to 8), zrobił z siebie bohatera a teraz mamy skutki. I jeszcze biskupa miesza... Sam sobie posprzątaj Ząbczyk, rozumiesz? Wstydzimy się takiego radnego...
biały 10-04-2012 8:09
Po pierwsze Krzyż jest symbolem śmierci Chrystusa. Trzeba być naprawdę ślepym, albo niedouczonym, żeby nie zauważyć, że historia Polski nierozłącznie splata się z chrześcijaństwem. Dla przykładu przypomnę początek naszej państwowości. Więc miejsce Chrystusa i wszelkich symboli, które nawiązują do jego osoby jest wszędzie. Nie ma takiego miejsca, które byłoby nieodpowiednie dla Jezusa. Może ewentualnie być miejsce źle przygotowane i skalane grzechem, ale to nie oznacza, że z zakazem dla Jezusa. Każda dziedzina życia naznaczona powinna być jego obecnością nawet polityka i nie chodzi tu o to by obdarzać przywilejami duchownych tylko kierować się nauką, jaką głosił Zbawiciel.
biały 10-04-2012 8:10
Jeżeli chodzi o Krzyż, który pojawił się na skwerze nie zdziwiłbym się jakby postawili go tam sami jego przeciwnicy. Zauważcie, kiedy pojawił się Krzyż i jak szybko pojawiła się grupa, która organizuje przeniesienie krzyża i walkę z fanatyzmem w Świdnicy. Może jest tak, że to nie tzw. kaczyści, czy katolicy ustawili tam ten Krzyż. Może jest tak, że ktoś chce przy okazji 10 kwietnia rozsławić swoją osobę, jako osoba walcząca z fanatykami i pokazać się, jako wspaniały walczący o cały elektorat świecki lokalny polityk? Może to jest właśnie podpucha i prowokacja ludzi, którzy grając na uczuciach obywateli Świdnicy chcą sobie ubić śmietankę polityczną. „Najpierw ustawimy Krzyż potem, zrobimy zadymę i usuniemy go i zwalimy na katoli i mohery” – może właśnie tak było?
~ 10-04-2012 8:11
Kolejna rzecz to jak ten Krzyż został potraktowany. Pomijając, kto go ustawił, ale osoba, która to zrobiła jest zwykłym durniem i imbecylem, Tyle w temacie tego patafiana.
~ 10-04-2012 8:28
Proszę mi wytłumaczyć dlaczego każde niepowodzenie jakie się wydarzy w środowiskach katolickich jest wiązane z polityka??? Jak mi zniszczono dopiero co zagospodarowany skwer przed domem to nie wiązałem tego z polityka tylko z chuliganami i pijakami, a może warto było tradycyjnie winić o to PO???
~wiesława 10-04-2012 10:05
Wstyd że mieszkam w takim mieście ,gdzie górują chuligani,Nie rozumieją co robią i z kim walczą, W centrum miasta nikt nie widział i nie słyszał,Są grypy które robią co chcą nie liczą się z krzyżęm , rysują samochody.napadają na starsze osoby i z nikim się nie liczą.Zgłaszając na policję to nie ma szkodliwości. A robią co chcą i przecieki mają z Policji i straszą jak człowiek się odezwie. Byłam około godziny 17 przed krzyżem pomodliłam się w strasznym bólu a kilka dziewczyn około 6 w wieku 16 lat tańczyły , śpiewały, i skakały wo0kół ławek.
~Wiesława 10-04-2012 10:08
mam konto i nie wydrukowa0i
~nnn 10-04-2012 19:56
Profanacją było postawienie pod osłoną nocy, Tych powinno się pociągnąć do odpowiedzialności za rozróbę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group