Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 890
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszany: Profilaktycznie w Publicznej Szkole Podstawowej w Olszanach

Sobota, 17 lutego 2018, 13:12
Aktualizacja: Niedziela, 18 lutego 2018, 11:13
Autor: red
Olszany: Profilaktycznie w Publicznej Szkole Podstawowej w Olszanach
Fot. UM Strzegom
W PSP w Olszanach odbyły się pogadanki w klasach IV – VII, przeprowadzone przez pracownika Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Świdnicy Adriannę Kalin.

Tematem spotkań z uczniami był wpływ nikotyny na organizm młodego człowieka. Dzieci z informacji przekazanej przez prelegentkę oraz przygotowanej prezentacji szczegółowo dowiedziały się, jakie skutki dla młodego organizmu ma palenie bierne i czynne papierosów.

Poznały substancje trujące znajdujące się w papierosach tradycyjnych i tzw. elektronikach oraz mechanizmy powstawania uzależnienia.

Duże emocje wzbudziły wśród uczniów zdjęcia przedstawiające skutki zdrowotne palenia papierosów. Podkreślono również, jak istotne są skutki społeczne i finansowe nałogowych palaczy. Dzieci dowiedziały się również, że mają prawo reagować w sytuacjach, kiedy są narażone na wdychanie dymu nikotynowego i przebywają w sąsiedztwie i towarzystwie osób palących, poprzez oddalenie się lub oczekiwanie poszanowania ich prawa do bezpiecznego i zdrowego rozwoju.

Spotkanie na temat papierosów rozpoczęło współpracę ze świdnicką Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną, która kontynuowana będzie w najbliższych miesiącach, a dotyczyć będzie realizacji programów edukacyjno - profilaktycznych "Trzymaj formę" i "Bieg po zdrowie" oraz spotkań z uczniami i ich rodzicami na temat " Dopalacze - dlaczego są tak niebezpieczne".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group