Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Programiści z II LO awansowali do finału konkursu Diversity

Niedziela, 15 kwietnia 2018, 13:26
Autor: red
Świdnica: Programiści z II LO awansowali do finału konkursu Diversity
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Dwie drużyny z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy awansowały do finału ogólnopolskiego konkursu programistycznego Diversity 2018.

Diversity znaczy “różnorodność”. Projekt pod tą nazwą, prowadzony od 2000 roku przez Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie, ma na celu zachęcenie uczniów (a w szczególności dziewcząt) do możliwości rozwoju, jakie daje zawód inżyniera oprogramowania.

Po raz kolejny awansowała drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Natalia Wojtasik, Jakub Pawłowski, Michał Bałwanowski(wszyscy z klasy III A) oraz Aleksandra Kosikowska z III C. W tamtym roku ich robot nazywał się Rudikon, lecz teraz zmienili nazwę na krótszą i bardziej chwytliwą- Rudi. Powinno w tym roku zaprocentować ich doświadczenie. Do finału Diversity 2018 zakwalifikowała się również drużyna klasy II A w składzie: Katarzyna Domańska, Wiktoria Kaszubowska, Maksymilian Pawlica i Sebastian Melańczuk. Zachęceni przez poprzedników spróbowali z sukcesem swoich sił w programowaniu robotów. W finale zmierzy się 16 drużyn z całej Polski w tym dwie z II LO, które są jedynymi zespołami z Dolnego Śląska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group