Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Projekt „Barwy niepodległości” realizowany w SP 6

Niedziela, 9 listopada 2014, 11:44
Aktualizacja: 17:27
Autor: red.
Świdnica: Projekt „Barwy niepodległości” realizowany w SP 6
Fot. użyczone
Zbliża się kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, więc by uczcić to ważne wydarzenie historyczne, w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy w klasach I – VI realizowany był projekt edukacyjny „Barwy niepodległości”.

Przez dwa tygodnie uczniowie wykonywali różne zadania związane z historią i kulturą naszego kraju. Efekty tych działań można podziwiać na szkolnych korytarzach, które ozdobiły barwne prace. Uczniowie najmłodszych klas poznali legendy związane z powstaniem państwa polskiego, nauczyli się hymnu naszego kraju i przygotowali piękne plakaty pod hasłem „Serce dla Polski”. Nasi wychowankowie z klas starszych pod opieką polonistów napisali oryginalne życzenia dla Ojczyzny. Niektórzy z nich wpisali je w pięknie własnoręcznie przygotowane laurki. Każda z klas IV, V i VI pod czujnym okiem pani Kawałkowskiej i pani Sidoruk wykonała plakat pod hasłem „Spotkajmy się w Polsce”. W szkole odbył się również konkurs recytatorski poezji patriotycznej, szczególne uznanie jury zyskali: Weronika Wąsik (VIa), Kacper Komar (Vc) i Rafał Lisowski (VId).

W ramach projektu odbył się kolejny bieg sztafetowy „Po niepodległość” przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Mimo iż pogoda nieco spłatała nam figla, dopisały humory i na szkolnym boisku słychać było okrzyki kibiców, którzy dopingowali swoich kolegów startujących w biegu. Niepokonani okazali się nasi sportowcy, którzy zajęli I miejsce w kategorii klas IV, V i VI.

W quizie „Co wiesz o marszałku?” uczniowie mieli możliwości wykazania się wiedzą na temat życia i działalności Józefa Piłsudskiego oraz znajomością legionowych pieśni, których tekst trzeba było odtworzyć z rozsypanek lub uzupełnić brakującymi słowami. Wbrew pozorom wcale nie było to łatwe… Najlepiej z zadaniami poradziła sobie drużyna z VId (Rafał Lisowski, Michał Kalinowski), II miejsce zajęła Asia Cichocka z Vb, a trzecie reprezentacja IVc (Maksymilian Komorowski, Szymon Miśkiewicz).

W piątek, 7 listopada 2014r., w naszej szkole było uroczyście i kolorowo, a to za sprawą biało – czerwonych kotylionów, które pojawiły się na szkolnych mundurkach. Pani Jęczmień zadbała o to, by na korytarzach w czasie przerwy rozbrzmiewały patriotyczne pieśni.

Zadania zaplanowane do realizacji w ramach projektu „Barwy niepodległości” zaangażowały do pracy i współdziałania całą społeczność szkolną. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w jego realizację.

(SP 6)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group