Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 584
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Projekt LabDay

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 31 marca 2018, 7:31
Aktualizacja: 12:33
Autor: red
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
25 uczniów klas biologiczno–chemicznych II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy wzięło udział w I edycji projektu „LabDay” na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej.

W ramach zajęć wysłuchali trzech wykładów, m. in. na temat ciekłych kryształów czy wykorzystania katalizatorów w technologii chemicznej.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia laboratoryjne, na których mieli okazję samodzielnie zaprojektować i otrzymać kremy czy przeprowadzać doświadczenia z zakresu chemii pierwiastków grup pobocznych. Zaproszenie dla uczniów II LO zostało skierowanie między innymi, dlatego, że jesteśmy w gronie najlepszych szkół dolnośląskich, których absolwenci najliczniej podejmują studia na Politechnice Wrocławskiej. Projekt LabDay jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w szczególności klas o profilu biologiczno-chemicznym. Główną ideą wydarzenia jest cykl wykładów, zajęć laboratoryjnych i szkoleń prowadzonych przy współpracy z wykładowcami, kołami naukowymi, firmami oraz aktywnymi studentami Wydziału Chemii. Jest to świetna okazja dla uczniów na samodzielne przeprowadzenie ciekawych doświadczeń, poznanie wielu interesujących zagadnień chemicznych i biochemicznych oraz przyswojenie solidnej dawki wiedzy przed maturą. Dodatkowo jest to szansa dla uczniów by poznać Politechnikę Wrocławską i Wydział Chemiczny. Opiekunami uczniów byli pani Katarzyna Mamica-Pasternak i pan Mirosław Grzyl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group