Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Trutnov: Projekt międzynarodowy „Nasze legendy”

Wtorek, 28 maja 2013, 7:15
Autor: red.
Świdnica/Trutnov: Projekt międzynarodowy „Nasze legendy”
Fot. użyczone
W roku szkolnym 2012/2013 w Szkole Podstawowej nr 4 młodzież wraz z nauczycielami przeprowadziła kolejny projekt międzynarodowy pt.: „Nasze legendy”. Zajęcia odbywały się z dziećmi należącymi do Koła Naukowego „Nasz świat”.

Koło to prowadzone było przez nauczycieli: Martę Kłomnicką-Mierniczak, Agnieszkę Zdanowską, Karolinę Czaplińską, Jarosława Klimkowskiego i Roberta Skupienia. Pomysłodawcami tematu przewodniego projektu była młodzież z koła, a opiekunowie napisali go i zamieścili na platformie e-Twinning. Do projektu przystąpili uczniowie z czeskich szkół z Trutnova i Karlowych Var.

Zadaniem uczniów było zdobycie informacji dotyczących historii i kultury regionu partnera. Wiadomości koncentrowały się na temacie „Nasze legendy”. Wymiana informacji odbywała się w języku angielskim. Uczniowie szkół partnerskich komunikowali się ze sobą poprzez prowadzenie rozmów w programie Skype oraz poprzez wymianę wiadomości tekstowych, graficznych za pomocą e-mail.

Celem projektu była integracja z partnerskim zespołem uczniowskim, doskonalenie języka angielskiego w mowie i piśmie, rozwijanie umiejętności teleinformatycznych oraz wykorzystanie Internetu do nauki, a także poznanie innych regionów geograficznych i kulturowych.

W ramach projektu 15 maja 2013 roku dzieci z Koła Naukowego pojechały do Základní škola w Trutnovie, gdzie wręczyły planszę z legendą o Bazyliszku autorstwa Gabrieli Rzepki, Marceliny Klimkowskiej i Natalii Golińskiej oraz maskotkę uszytą przez Gabrysię. Następnie grupa udała się na wycieczkę śladami Trutnovskiego Draka. Podsumowaniem projektu jest wspólna wystawa w Urzędzie Miejskim w Świdnicy (od 20.05 do 30.05.2013 r.).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group