Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Projekt plaży nad Bystrzycą w strefie zalewu wodą

Środa, 28 stycznia 2015, 14:18
Aktualizacja: 14:18
Autor: red.
Świdnica: Projekt plaży nad Bystrzycą w strefie zalewu wodą
Fot. archiwum
– W świetle jednakowych dokumentów, które otrzymał zarówno radny Pan Krzysztof Lewandowski jak i Urząd Miejski jasno wynika, że należy się nad tym projektem poważnie zastanowić – mówi Marek Suwalski, zastępca prezydent Świdnicy. Chodzi o odpowiedź Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, zarządcy terenu, na którym miałaby powstać plaża nad Bystrzycą. Radny podczas sesji 23 stycznia stwierdził, że otrzymał opinię pozytywną, którą trudno odnaleźć w treści przekazanej przez RZGW odpowiedzi.

Tymczasem w piśmie od RZGW czytamy: "według roboczych wersji map zagrożenia powodziowego, sporządzonych przez Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie i zamieszczonych na stronie internetowej KZGW, niemal cała przedmiotowa działka znajduje się w strefie zalewu wodą" i w myśl dokumentacji "stanowić będzie obszar szczególnego zagrożenia powodzią".

- Teren zalewowy nie dyskwalifikuje samego pomysłu, natomiast zdecydowanie zmienia zakres i kształt inwestycji. W formule, zaakceptowanej w drodze głosowania budżetu obywatelskiego, tego pomysłu zrealizować nie można - zaznacza Marek Suwalski i przekonuje, że o nowym kształcie projektu inwestycji warto porozmawiać już po rozeznaniu dodatkowych nakładów inwestycyjnych.

- Z pewnością podejmiemy dialog z mieszkańcami, co do nowej propozycji zagospodarowania tego rejonu. Wśród możliwych rozwiązań jest również wybór innego zadania do realizacji w kwocie, przeznaczonej na zwycięski projekt - deklaruje wiceprezydent Suwalski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group