Czwartek, 9 lipca
Imieniny: Sylwii, Weroniki
Czytających: 616
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać 2015”

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 21 września 2015, 7:17
Aktualizacja: Wtorek, 22 września 2015, 9:38
Autor: opr.red.
Fot. red.
Ruszyła kolejna edycja projektu „Umiem pływać”. Jej realizatorem na terenie województwa dolnośląskiego jest Dolnośląska Federacja Sportu. Program realizowany jest ze środków finansowych Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Z programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” skorzysta 45 uczniów klas I – III ze świdnickich szkół podstawowych nr 6, 8 i 105. Udział w projekcie jest nieodpłatny, obejmie 20 godzin lekcyjnych nauki pływania, które odbywać się będą od września do grudnia br. Zajęcia realizowane będą jako pozalekcyjne i pozaszkolne dwa razy w tygodniu na basenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Równej 9.

- Projekt powszechnej nauki pływania jest propozycją uczestniczenia w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną, również poza obowiązkowymi lekcjami wychowania fizycznego. Zajęcia te, to przede wszystkim propozycja  skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia – podkreśla prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group