Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 528
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Projekt Strategii Rozwoju Gminy Marcinowice na ukończeniu

Piątek, 4 grudnia 2015, 6:40
Autor: opr.red.
Marcinowice: Projekt Strategii Rozwoju Gminy Marcinowice na ukończeniu
Fot. www.marcinowice.pl
Prace związane z opracowaniem projektu Strategii Rozwoju Gminy Marcinowice na lata 2015–2023 dobiegają końca

Prace związane z opracowaniem projektu Strategii Rozwoju Gminy Marcinowice na lata 2015-2023 dobiegają końca. Za przygotowanie projektu Strategii odpowiada specjalnie powołany przez wójta gminy Marcinowice Władysława Gołębiowskiego zespół w składzie:

- Alicja Synowska (przewodnicząca zespołu) – sekretarz gminy,

- Stanisław Leń – zastępca wójta,

- Mateusz Górny – radny Rady Gminy Marcinowice

- Ewa Fiedler-Łeńska – kierownik Referatu Infrastruktury Technicznej i Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Marcinowice,

- Dagmara Gorlowska – inspektor w Referacie Infrastruktury Technicznej i Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Marcinowice,

- Bożena Stępień – inspektor w Referacie Infrastruktury Technicznej i Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Marcinowice.

Strategia to dokument priorytetowy, wytyczający kierunki rozwoju i cele do osiągnięcia dla gminy.

- Jest to jeden z najważniejszych dokumentów dla naszej gminy. Naszą intencją jest takie zbudowanie Strategii, aby gmina Marcinowice mogła w maksymalnym stopniu skorzystać ze wszystkich dostępnych instrumentów wsparcia – podkreśla wójt Władysław Gołębiowski.

Powstająca Strategia będzie wynikiem współpracy wszystkich środowisk gminnych.

- Praca zespołu w dużej mierze opiera się na spostrzeżeniach i propozycjach mieszkańców naszej gminy. 12 października br odbyło się otwarte spotkanie, podczas którego poprzez swoistego rodzaju burzę mózgów radnych, sołtysów, przedstawicieli organizacji samorządowych, mieszkańców oraz pracowników Urzędu i gminnych jednostek organizacyjnych określono mocne i słabe strony oraz szanse i zagrożenia gminy Marcinowice. Projekt Strategii zostanie poddany konsultacjom społecznym nie tylko poprzez zamieszczenie na stronie internetowej Urzędu, ale także poprzez zorganizowanie spotkania, na którym zostaną w szczególności omówione cele i działania. Będzie to jedna z wielu okazji do zgłaszania uwag i propozycji do projektu Strategii – informuje przewodnicząca zespołu Alicja Synowska

Zespół ds. opracowania projektu Strategii Rozwoju Gminy Marcinowice na lata 2015-2023 intensywnie pracował od września br. W tym czasie odbyło się pięć posiedzeń zespołu. Pomiędzy posiedzeniami odbyło się szereg konsultacji pisemnych i ustnych z kierownikami referatów Urzędu oraz dyrektorami gminnych jednostek organizacyjnych. Był to też czas żmudnej pracy nad konkretnymi zapisami w Strategii.

Zwieńczeniem prac związanych z opracowaniem Strategii będzie podjęcie uchwały przez Radę Gminy Marcinowice w sprawie jej przyjęcia na sesji pod koniec grudnia br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group