Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Projekt „Wallenstein rozwija kulturę czesko – polską” dobiegł końca

Poniedziałek, 2 lutego 2015, 15:17
Aktualizacja: 16:19
Autor: red.
Świdnica: Projekt „Wallenstein rozwija kulturę czesko – polską” dobiegł końca
Fot. Starostwo Powiatowe
Starosta świdnicki informuje, że projekt "Wallenstein rozwija kulturę czesko – polską" dobiegł końca. Projekt realizowany był przez Powiat Świdnicki wspólnie z Městem Jičín w okresie od listopada 2013 r. do stycznie 2015 roku w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 Osi priorytetowej 3.

Wspieranie współpracy społeczności lokalnych, Dziedzina wsparcia 3.2 Wspieranie przedsięwzięć kulturalnych, rekreacyjno - edukacyjnych oraz inicjatyw społecznych i uzyskał dofinansowanie w wysokości 86 270,98 Euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Głównym celem projektu było wzmocnienie stosunków transgranicznych oraz rozwój współpracy
partnerskiej w obszarze życia społecznego i kultury, za pośrednictwem historycznej postaci Księcia Albrechta Wallensteina, który zapisał się na kartach wspólnej historii polsko - czeskiej.

W ramach projektu zorganizowane zostały m. in. konferencja inaugurująca i kończąca projekt, działania kulturalne po obu stronach granicy jak Święto Wallensteina w Jičínie, Dni Wallensteina w Powiecie Świdnickim, przedstawienia w ramach Wędrownego Valdstejnskiego Imaginarium, a także wydane zostały materiały informacyjno - promocyjne służące promocji projektu oraz partnerskich regionów.

Wszystkie działania realizowane w ramach projektu cieszyły się dużym zainteresowaniem odbiorców projektu, co odzwierciedliło się w ich licznym udziale w poszczególnych wydarzeniach oraz przyczyniło się do integracji mieszkańców pogranicza polsko - czeskiego.

(Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group