Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Promenada na Osiedlu Młodych wypięknieje

Czwartek, 10 kwietnia 2014, 7:19
Aktualizacja: Piątek, 11 kwietnia 2014, 2:17
Autor: red.
Świdnica: Promenada na Osiedlu Młodych wypięknieje
Fot. użyczone
Rozpoczynają się prace związane z przebudową promenady przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Mają one związek z faktem, że obecnie istniejąca nawierzchnia i schody są w złym stanie technicznym. Miejsce to ma zmienić swój charakter i stanie się nie tylko dogodnym dojściem do budynków na osiedlu i kościoła, ale też zgodnie z intencjami mieszkańców, miejscem urokliwym i rekreacyjnym. We wrześniu ubiegłego roku projekt podlegał konsultacjom.

W trakcie konsultacji zapytaliśmy mieszkańców, czy chcą, by kosztowny ale efektowny potok powstał w ramach inwestycji. Większość mieszkańców odradziła skorzystanie z tego pomysłu, w związku z tym rzekę z wodą zastąpi „rzeka kwiatów”. Jesteśmy przekonani, że występujące w trakcie prac utrudnienia dla mieszkańców zrekompensuje nowa funkcjonalność promenady, z której będzie można korzystać już od połowy czerwca – zapowiada Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

Pracami objęty będzie teren promenady, wraz z obecnym ciągiem pieszym o szerokości ok. 8 m, z jednoczesną likwidacją barier architektonicznych schodów i pochylni, chodnika po wschodniej stronie terenu (równolegle do głównego ciągu pieszego), rewitalizacją terenów zielonych, wymianą instalacji oraz oświetlenia.

Teren, z którego będą korzystać piesi zostanie oddzielony „rzeką kwiatów” od skweru rekreacyjnego, który zostanie obsadzony zielenią w miejscu dotychczasowego chodnika. Na tym terenie zamontowane zostaną ławki, gazony kwiatowe, które usytuowane zostaną w zakątkach rekreacyjnych, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.

Nowa promenada oprócz braku barier dla osób niepełnosprawnych zostanie wyposażona przy przejściach dla pieszych w płytki chodnikowe z „wypustkami”, które będą ostrzegały osoby niedowidzące i niewidome
o zbliżaniu się do jezdni. Przebudowane zostanie również oświetlenie uliczne wraz z nowymi latarniami, zainstalowane zostaną także energooszczędne oprawy LED-owe.

Prace mają się zakończyć w połowie czerwca i od tego czasu będzie można korzystać z promenady. Natomiast finał samych nasadzeń ze względu na okres wegetatywny roślin jest planowany na koniec września tego roku.
Według kosztorysu prace miały się zamknąć kwotą blisko 706 tys. zł, jednak w wyniku przetargu udało się wyłonić wykonawcę – firmę ROKAM, która wykona zadanie za nieco ponad 627 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group