Środa, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1201
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Promesy dla OSP

Wtorek, 8 listopada 2022, 7:12
Aktualizacja: 10:13
Autor: red
Gmina Świdnica: Promesy dla OSP
Fot. Gmina Świdnica
7 listopada w świetlicy w Burkatowie (gmina Świdnica) odbyła się uroczystość wręczenia promes dla jednostek OSP, przy których działają Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z powiatu świdnickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego.

Łącznie z rządowego wsparcia w gminie Świdnica skorzysta 6 Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Pożarniczych, a łączna wysokość środków to 23,7 tys zł. Otrzymane dofinansowanie zostanie przeznaczone na zakup sprzętu, umundurowania i wyposażenia osobistego oraz sprzęt teleinformatyczny wykorzystywany w procesie szkolenia członków MDP.

W uroczystości z ramienia Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu uczestniczył nadbryg. Marek Kamiński, dolnośląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej wraz z zastępcą Michałem Pietą.

W swoim wystąpieniu zastępca wójta gminy Świdnica, Bartłomiej Strózik podkreślał jak ważne dla bezpieczeństwa lokalnej społeczności są jednostki ochotniczych straży pożarnych.

- Gościmy dziś w Burkatowie, gdzie działa nie tylko ochotnicza straż pożarna, ale i dziecięca drużyna pożarnicza oraz młodzieżowa drużyna pożarnicza. To swoisty ewenement nie tylko w skali powiatu świdnickiego, ale również i województwa. Bardzo często to właśnie strażacy ochotnicy są pierwszymi służbami ratowniczymi na miejscu zdarzenia. Posiadają nie tylko długoletnie i bogate doświadczenie, ale też uczą i przekazują swoje doświadczenia młodym pokoleniom, które zrzeszone są w młodzieżowych drużynach pożarniczych. Z pewnością będą to dobrze zainwestowane pieniądze. Zatem warto inwestować w młode strażackie pokolenie i zachęcać członków MDP do działalności społecznej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group