Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 908
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Eger: Promocja 54. Międzynarodowego Zlotu Karawaningowego „Europa Rally” rozpoczęta w węgierskim Egerze

Niedziela, 30 marca 2014, 7:39
Aktualizacja: 7:40
Autor: red.
Eger: Promocja 54. Międzynarodowego Zlotu Karawaningowego „Europa Rally” rozpoczęta w węgierskim Egerze
Fot. użyczone
W miniony weekend, w węgierskim Egerze zorganizowano spotkania przedstawicieli polskich i węgierskich miast w ramach Tygodnia Przyjaźni Polsko–Węgierskiej. Uczestnikami wydarzenia byli między innymi prezydenci obu krajów: János Áder i Bronisław Komorowski. Świdnicę reprezentował zastępca prezydenta Świdnicy Waldemar Skórski.

Takie spotkania dają możliwość zaprezentowania naszych przyszłych poczynań, uznaliśmy, że będzie to również dobra okazja do rozpoczęcia promocji 54. Międzynarodowego Zlotu Karawaningowego „Europa Rally”, który w roku 2015 odbędzie się w Świdnicy – mówi wiceprezydent Skórski i dodaje. – Podczas jednego z paneli dyskusyjnych, o formule zbliżonej do realizowanego w Świdnicy rokrocznie Kongresu Regionów, miałem okazję zaprezentować miasto i zbliżający się Zlot Karawaningowy. Ponieważ będzie to duże przedsięwzięcie, a co za tym idzie wyzwanie logistyczne, już dziś musimy myśleć o pozyskiwaniu zainteresowania potencjalnych uczestników.

W Egerze wiceprezydent Skórski spotkał się między innymi z Eriką Bakonyi, dyrektorem budapeszteńskiego przedstawicielstwa Polskiej Organizacji Turystycznej. Ustalano metody promocji zlotu na Węgrzech w najbliższych miesiącach tego roku. Węgry są interesującym kierunkiem już choćby przez fakt, że w tym roku, w czerwcu, organizatorem 53. edycji Europa Rally jest węgierskie miasto Kiskunmajsa. Tam też w dniach 8-9 czerwca odbędą się uroczystości związane z przekazaniem insygniów Zlotu delegacji karawaningowców ze Świdnicy, na czele z władzami Świdnicy. Naszym reprezentantom towarzyszyć będzie burmistrz partnerskiego miasta z Węgier – Kazincbarcika, Peter Szitka.

Kilka dni temu w świdnickim Urzędzie Miejskim zorganizowano robocze spotkanie organizatorów świdnickiego Zlotu.

Czeka nas mnóstwo pracy, w tej chwili najważniejsze jest czerwcowe przejęcie organizacji Zlotu w Kiskunmajsa, a to dopiero początek długiej kampanii promocyjnej, która obejmie zasięgiem kilkanaście krajów europejskich – dodaje Waldemar Skórski.

Wszystkich miłośników campingu i karawaningu już dziś serdecznie zapraszamy do Świdnicy na 21-25 maja 2015 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group