Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Promocja idei odnowy wsi dolnośląskiej w gminie Świdnica

Wtorek, 15 lipca 2014, 9:27
Aktualizacja: 11:22
Autor: red.
Gmina Świdnica: Promocja idei odnowy wsi dolnośląskiej w gminie Świdnica
Fot. UG Świdnica
Prawie 15 tys. zł pozyskanych środków, tablice informacyjne i materiały promocyjne w miejscowościach, spotkania mieszkańców, wspólna praca i świętowanie.

Tak w skrócie można przedstawić projekty Promocji Idei Odnowy Wsi Dolnośląskiej, które rozpoczną się już od 1 sierpnia na terenie Gminy Świdnica dzięki Stowarzyszeniu Rozwoju i Promocji Wsi Burkatów, Stowarzyszeniu „Sztafeta Pokoleń” z Grodziszcza i Parafii w Witoszowie Dolnym.

Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Burkatów zrealizuje projekt „Odnowa Burkatowa”, podczas którego wykonana zostanie tablica informacyjna, widokówki z Burkatowa, kalendarz promocyjny na 2015 r. oraz spotkanie jasełkowe.

Mieszkańcy Witoszowa Dolnego wspólnie pożegnają lato i odkryją piękno gminy podczas „Jesiennych spacerów”, a „Grodziszcze jako lipna wioska pachnącej chlebem” mając „Smak na Odnowę” zaprosi wszystkich na Przegląd Produktów Lokalnych.
„Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” stanowią element inicjatywy „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” – programu Samorządu Województwa.

Celem konkursu jest wspieranie realizacji projektów mających na celu poprawę funkcjonowania grup odnowy wsi, pobudzenie aktywności mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz swojej miejscowości oraz rozwój tożsamości wiejskiej i zachowanie dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszarów wiejskich.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group