Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 891
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Promont wśród najlepszych

Niedziela, 17 kwietnia 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Świebodzice: Promont wśród najlepszych
Fot. www.swiebodzice.pl
PWPO–T PROMONT został nagrodzony jedną z trzech głównych nagród w konkursie PKN Orlen na technologie odzyskiwania ciepła niskotemperaturowego w rafineriach. Orlen ogłosił globalny konkurs na innowacyjne rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną procesów rafineryjnych w październiku 2015 r. w formule crowdsourcingu.

Pomysły można było zgłaszać do 9 grudnia 2015 r. wyłącznie online poprzez internetową stronę NineSights.com. Wpłynęło w sumie ponad 20 autorskich rozwiązań z całego świata. Do finału wybrano 6 projektów z Polski, Wlk. Brytanii, Francji, Niemiec, a także Indii i USA.

Informując o wynikach konkursu, PKN Orlen podał, że "najciekawsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne pozwalające na efektywny odzysk i zagospodarowanie niskotemperaturowego ciepła z kolumn destylacji" przedstawiły: polska firma PWPO-T PROMONT będąca liderem polsko-szwedzkiego konsorcjum, które specjalizuje się w inżynierii chemicznej, a także indyjskie biuro projektowe Guha Industries Canada oraz niemiecki ośrodek badawczy ILK Dresden. Zwycięzcy otrzymali po 10 tys. euro i zaproszenie do rozmów nad kontynuowaniem współpracy z płockim koncernem.

- Jesteśmy dumni, że spośród projektów zgłoszonych przez firmy, uczelnie i ośrodku badawcze z całego świata zostaliśmy wytypowani jako jedno z trzech najlepszych rozwiązań - komentują przedstawiciele świebodzickiej firmy.
Promont to firma, która funkcjonuje w Świebodzicach od 1988 roku i zrealizowała w tym okresie ponad 300 znaczących inwestycji w obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej. Nowoczesne rozwiązania znajdują zastosowanie w różnych branżach przemysłu: metalowym, spożywczym, rolniczym, papierniczym i ceramicznym.

Od początku działalności jednym z najważniejszych działów firmy jest biuro projektowe, ściśle współpracujące z Politechnika Wrocławską.

Od kilku lat Promont prowadzi działalność w Podstrefie Świebodzice WSSE "Invest-Park".

- Serdecznie gratuluję tego wspaniałego sukcesu, to także wielki sukces całego miasta - podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Firma Promont udowodniła, że nie ma znaczenia czy prowadzi się działalność w dużym czy małym mieście. Innowacyjne rozwiązania i technologie zależą wyłącznie od potencjału ludzkiego i dobrych warunków do rozwoju. Cieszę się bardzo i jeszcze raz składam gratulacje Zarządowi i całej Załodze PWPO-T Promont.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group