Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1005
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Protest rodziców przeciwko sprzedaży nieletnim alkoholu dziś przed świdnickimi sklepami

Poniedziałek, 25 października 2010, 6:55
Aktualizacja: 6:57
Autor: red.
Świdnica: Protest rodziców przeciwko sprzedaży nieletnim alkoholu dziś przed świdnickimi sklepami
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Ogólnopolskie Stowarzyszenie RoPSAN – Rodzice Przeciwko Sprzedaży Alkoholu Nieletnim – dziś przeprowadzi w Świdnicy pierwszy w Polsce happening pn. „Czarna owca”. Będzie to protest rodziców przeciwko sprzedawcom, którzy sprzedają alkohol dorastającym dzieciom.

- W happeningu, przygotowanym z inicjatywy Urzędu Miejskiego, weźmie udział kilkadziesiąt osób. Odbędzie się w czterech różnych miejscach w godzinach 10.00–11.00 oraz 15.00–17.00 – mówi Stefan Augustyn, rzecznik magistratu.

Protestujący pojawią się w pobliżu sklepów, w których podczas tegorocznych badań „tajnego klienta” (zrealizowanych na zlecenie UM) niepełnoletni audytorzy dwukrotnie bez problemu kupili alkohol i papierosy. Protestujący pojawią się z transparentami m. in. „Czarna owca świdnickiego handlu”.
Najważniejsze wyniki badań sprzedaży alkoholu nieletnim, przeprowadzonych przez RoPSAN, zostaną przedstawione dziś podczas specjalnej konferencji, podsumowującej tegoroczną kampanię „Odpowiedzialny sklep/lokal – renoma w Świdnicy”, w samo południe w Urzędzie Miejskim w Świdnicy (budynek USC, ul. Armii Krajowej 47). W jej trakcie wręczone będą również certyfikaty dla odpowiedzialnych sprzedawców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group