Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 882
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kamienna Góra: Protestowali w sprawie drogi ekspresowej S–3

Sobota, 16 listopada 2013, 10:04
Aktualizacja: 10:08
Autor: red.
Kamienna Góra: Protestowali w sprawie drogi ekspresowej S–3
Fot. użyczone
Zgodnie z planem protest w sprawie budowy drogi ekspresowej S–3 odbył się w miniony piątek w godz. 12.00–13.00. Wzięło w nim udział ponad 100 osób – mieszkańcy Kamiennej Góry, Jawora, burmistrz Kamiennej Góry oraz poseł na Sejm RP Henryk Kmiecik.

- Dziękujemy wszystkim za udział. Dziękujemy za pomoc ratownikom z grupy ratownictwa medycznego w Kamiennej Górze, a szczególnie policjantom za profesjonalną pomoc zarówno przed jak i w trakcie protestu. Dzięki tej współpracy przebieg wydarzenia był bezpieczny. W trakcie protestu wyraziliśmy swoje stanowcze nie dla odsunięcia w czasie budowy drogi S-3 na odcinku z Legnicy do Lubawki na rzecz obwodnicy Warszawy. Zwróciliśmy uwagę na to, że droga ta to szansa na rozwój powiatów: kamiennogórskiego, jaworskiego, wałbrzyskiego, świdnickiego, jeleniogórskiego i
złotoryjskiego. To prawie 800 tys. mieszkańców. Niezwykle ważna jest ta droga dla bezpieczeństwa w regionie. W naszym powiecie droga S-3 odciążając drogi lokalne zwiększy bezpieczeństwo. W ostatnim okresie sprawozdawczym to około 150 zdarzeń drogowych z 5 śmiertelnymi ofiarami oraz prawie 120 osób poszkodowanych. Będziemy kontynuować walkę, poprzez dalsze protesty, wspólnie z Jednostkami Samorządu Terytorialnego. W najbliższym czasie protest w Jaworze, a potem Bolków jednak już w bardziej zdecydowany sposób - mówi Arkadiusz Dybiec.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group