Czytających: 984

Świdnica: Prowadzili przez cały mecz, przegrali walkowerem

Wtorek, 6 grudnia 2011, 1:05
Aktualizacja: 1:19
Do niecodziennej sytuacji doszło w starciu Śnieżnych Wron z ekipą ZS 1 w Świdnickiej Amatorskiej Lidze Koszykówki Juniorów. Na osiem sekund przed końcową syreną Wrony prowadziły różnicą ośmiu „oczek”, w tym momencie piąty faul popełnił jeden z zawodników prowadzącej drużyny, a że było ich na parkiecie wtedy już tylko dwóch, spotkanie walkowerem wygrali rywale.

Już na samym początku meczu w drużynie Wron było tylko 3 zawodników. Normalnie mecz by się nie odbył, ale koszykarzom bardziej zależało na tym, aby sobie pograć, a nie na wyższej zdobyczy punktowej. Zawodnicy ZS 1 zgodzili się na rozpoczęcie meczu i grali trzech na trzech. Wrony narzuciły swój styl gry i kontrolowały przebieg spotkania utrzymując około 10 pkt. przewagę. Niestety dla Wron na 4 minuty przed końcem pojedynku jeden z graczy popełnił piąty faul i musiał opuścić boisko. Pomimo tego Wrony powiększyły w pewnym momencie swoją przewagę do 14 „oczek”. ZS 1 wziął się do odrabiania strat dopiero na półtorej minuty przed zakończeniem meczu i na 8 sekund przed końcowym gwizdkiem na tablicy widniał wynik 50:42 dla Wron. Ostatnia akcja jednak zmieniła diametralnie losy spotkania, ponieważ kolejny z zawodników Wron sfaulował po raz piąty i musiał opuścić parkiet. W pojedynkę nie można kontynuować meczu, więc ten skończył się przed czasem. W ten oto sposób ze zwycięstwa 2:0 cieszył się zespół ZS 1.