Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 1376
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Prymusi nagrodzeni

Czwartek, 22 czerwca 2023, 11:33
Autor: red
Gmina Świdnica: Prymusi nagrodzeni
Fot. Gmina Świdnica
Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć. 255 uczniów z 6 szkół na terenie gminy Świdnica otrzymało stypendia naukowe i sportowe.

Największą ilością stypendystów może pochwalić się Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym, w której przyznano 78 stypendiów za wyniki w nauce i 17 za osiągnięcia sportowe. Tytuł Prymusa Gminy Świdnica w roku szkolnym 2022/2023 powędrował do uczennicy kl. IV Amelii Cory ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Z taką średnia, nie ma co poprawiać, mówiła z dumą wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, gratulując Amelii średniej ocen 6.0

Do największej świetlicy w gminie Świdnica, w Lutomi Dolnej zaproszono nie tylko stypendystów wraz z rodzinami, nauczycieli i samorządowców. Wśród nich wójt gminy Świdnica Teresę Mazurek, przewodniczącą Rady Gminy Świdnica Reginę Adamską, przewodniczącą Komisji Oświaty , Kultury, Sportu i Turystyki - Beatę Szyszkę, radnych: Lucynę Mroczek i Andrzeja Chmiela a także dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Krzysztofa Jasa.

- Od 23 lat z dużą przyjemnością wręczam te nagrody. Wcześniej jako przewodnicząca Rady Gminy Świdnica, a od 20 lat jako wójt gminy Świdnica. Osiągnięcie przez Was tak dobrych wyników jest dowodem sumiennej i rzetelnej pracy. Inwestycja w edukację jest kapitałem który z pewnością będzie procentował w przyszłości – mówiła do przybyłych uczniów Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group