Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prymusi wrócili z wycieczki

Wiadomości: gmina Świdnica/kraj
Poniedziałek, 5 lipca 2010, 17:45
Aktualizacja: 17:46
Autor: KO
Fot. UG Świdnica
Na trzy dni wyjechali najzdolniejsi uczniowie podstawówek i gimnazjów z gminy Świdnica. Dwudziestu ośmiu młodych ludzi wycieczkę otrzymali w nagrodę za całoroczną pracę. Nagrodzeni w ten sposób zostali prymusi oraz osobowości szkół – uczniowie, którzy najbardziej angażowali się w życie swojej szkoły przez miniony rok szkolny, a także uczennica Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, która zwyciężyła w gminnym konkursie „Wspomnienia z nieludzkiej ziemi” oraz grupa najlepszych uczniów Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie (ich wyjazd dofinansowany został przez dyrektora Gimnazjum).

Na trasie wycieczki był Kraków i jego atrakcje: katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Krypty Wieszczów, dziedziniec Zamku Królewskiego, Collegium Maius, kościół św. Andrzeja oraz kościół św. Piotra i św. Pawła, a także Rynek i Sukiennice oraz Brama Floriańska i Barbakan. Uczestnicy zwiedzili też Ojcowski Park Narodowy, w którym podziwiali m.in. zamek w Pieskowej Skale, Grotę Łokietka i Jaskinię Nietoperzową. Odwiedzili także Wadowice, gdzie zwiedzili Dom Papieski, kościół Ofiarowania NMP i oczywiście spróbowali kremówek. Młodzież zwiedziła również Kopalnię Soli w Wieliczce oraz park miniatur w Inwałdzie.

Fotorelacja z wręczenia nagród gminnym prymusom - tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 5-07-2010 22:14
Kujony!!!
~ 6-07-2010 17:44
ale te kujony kiedys beda mialy firmy w ktorych beda pracowac wasze dzieci!! i nie bedzie wtyde eee kujony tylko panie prezesie panie kierowniku!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group