Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Prymusi z gminy Świdnica otrzymali stypendia

Czwartek, 27 czerwca 2013, 12:22
Aktualizacja: 12:24
Autor: red.
Gmina Świdnica: Prymusi z gminy Świdnica otrzymali stypendia
Fot. użyczone
210 stypendiów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe wręczyła 25 czerwca uczniom gminnych placówek oświatowych wójt gminy Świdnica. W tym roku „Prymus Gminy” zdobył średnią 6,0. Łączna kwota nagród jaka trafiła do najzdolniejszych uczniów wyniosła 33420 zł.

Aby otrzymać to upragnione dla każdego ucznia wyróżnienie, należało pracować przez cały rok szkolny. Na koniec najzdolniejsi uczniowie zarówno w szkołach podstawowych, jak i gimnazjach musieli wykazać się średnią ocen na poziomie 5,0. W tym roku szkolnym 2012/2013 wójt gminy przyznała o 13 stypendiów więcej w porównaniu z rokiem poprzednim.

Uroczystość wręczenia stypendiów już na stałe zagościła w kalendarzu Gminnego Zespołu Oświaty. Z uwagi na liczbę nagrodzonych odbywa się ona w świetlicach. Jednak w tym roku jedna z największych sal, jaka jest w Grodziszczu nie zdołała pomieścić wszystkich laureatów.

Tak duża liczba stypendystów, która jest rekordem w dotychczasowej historii gminy Świdnica jest potwierdzeniem, że dotrzymaliście słowa. Serdecznie gratuluję znakomitych wyników w nauce. Pracowaliście ciężko i wytrwale przez cały rok. Teraz przed Wami okres zasłużonego wypoczynku. Życzę, aby były tegoroczne wakacje były bezpieczne. Dziękuję uczniom kl. II ze SP im. Jana Pawła II w Grodziszczu za program artystyczny. Ekologia, utylizacja odpadów i ochrona środowiska, którą zaprezentowaliście na scenie wpisuje się w nasze priorytety gminnej edukacji, a także w zbliżające się zmiany przepisów o gospodarce odpadami. Słowa uznania i podziękowania kieruję do wszystkich nauczycieli, wychowawców i pedagogów, którzy pracowali z Wami przez cały miniony rok szkolny – powiedział wójt gminy Teresa Mazurek.

Najwyższe nagrody finansowe trafiły do prymusów (po 500zł), uczniowie nominowani do tytułu osobowość szkoły otrzymali po 400 zł. a stypendyści, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i sporcie 120 zł, w tym również prymusi szkoły.

Największą liczbą stypendystów mogą pochwalić się kolejny rok z rzędu: Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Pszennie (34 uczniów) oraz Gimnazjum w Witoszowie Dolnym (44 uczniów). Prymusem Gminy Świdnica została Maja Kozłowska, uczennica Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie. Maja uzyskała średnią ocen 6.00.

Łącznie w tym roku szkolnym wójt gminy wręczyła 181 stypendiów naukowych i 29 stypendiów sportowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group