Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 549
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przebudowa budynku dworca PKP trwa

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 14 stycznia 2013, 14:13
Aktualizacja: 0:17
Autor: red.
Fot. UM Świdnica
Realizacja projektu „Budowy Centrum Przesiadkowego” w Świdnicy nabiera tempa. Wyłoniony w przetargu wykonawca robót budowlanych w zakresie dokończenia przebudowy i rewaloryzacji dworca – firma „Architekton” – prowadzi prace, które zostały wznowione pod koniec listopada 2012 r. Dzięki temu, że od końca grudnia obiekt jest już ogrzewany, możliwe jest prowadzenie dalszych prac budowlanych.

Trwa remont części restauracyjnej na parterze dworca oraz pozostałych pomieszczeń m. in. ścian, stropów, sufitów i posadzek. Prowadzone są również prace rewaloryzacyjne zabytkowej elewacji budynku, a także roboty instalacyjne.

Aktualnie prowadzony jest przetarg na realizację drugiej część I etapu, a także II i III etapu budowy Centrum Przesiadkowego, który łącznie obejmuje przebudowę ul. Dworcowej i Kolejowej, zagospodarowanie terenu wokół budynku dworca, budowę dworca autobusowego oraz przejścia podziemnego pod torami kolejowymi, które ma łączyć dworzec kolejowy z autobusowym. Termin składania ofert przez potencjalnych wykonawców został przesunięty i upływa 14 stycznia 2013 r.

Wartość projektu „Budowy Centrum Przesiadkowego” opiewa na kwotę 24,1 mln zł, z czego 15,97 mln zł. Świdnica ma pozyskać z funduszy europejskich. Projekt ten realizowany jest w ramach działania 3.3 Transport miejski i podmiejski priorytetu 3 Rozwój infrastruktury transportowej na Dolnym Śląsku programu operacyjnego Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Centrum Przesiadkowe w Świdnicy będzie pełnić funkcję węzła przesiadkowego dla mieszkańców Świdnicy oraz Dolnego Śląska, spajając połączenia kolejowe, autobusowe oraz realizowane przez prywatnych przewoźników. Szacuje się, że z Centrum Przesiadkowego w Świdnicy rocznie będzie korzystać 460 tysięcy osób.

Od momentu rozpoczęcia przebudowy dworca kolejowego w Świdnicy tj. 2010 roku, budynek już w dużym stopniu został zmodernizowany.

(UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Były pracownik 7-01-2016 12:19
Od listopada tamtego roku bardzo się pozmienialo. Stacja PKP jest zaniedbana tzn: (wszystkie kosze kipia od śmieci, schody są oblodzone, przed dworcem slizgawica, zero odśnieżania, W toaletach pokrywane deski sedesowe, W holu śmierdzi, a naokoło pełno śmieci). Co to za firmą, która tak dba o wizytówkę miasta, która do niedawna była chlubą Świdnicy? Gdzie jest sanepid i organa nadzorujący? Takie jest zdanie wszystkich mieszkańców i podróżujących, którzy są wzburzeni być częstym gościem w tym miejscu nie hlujnoscia, brudem - I co tu dużo mówić system!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group