Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 718
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Przebudowa dróg już wkrótce

Niedziela, 26 marca 2023, 11:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 marca 2023, 13:05
Autor: red
Gmina Świdnica: Przebudowa dróg już wkrótce
Fot. Gmina Świdnica
Mamy dobre wieści dla mieszkańców Mokrzeszowa i Pszenna. Już niebawem rozpoczną się prace związane z przebudową dróg gminnych w Mokrzeszowie i ul. Fabrycznej w Pszennie oraz budową kanalizacji sanitarnej w Mokrzeszowie. Na realizację powyższych inwestycji gmina Świdnica wykorzysta dofinansowanie na poziomie 6,244 mln zł. w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych „EDYCJA TRZECIA–PGR”. Umowy z wykonawcami realizującymi inwestycje podpisał w imieniu władz gminy Świdnica zastępca wójta Bartłomiej Strózik.

Zgodnie z zawartą umową, przebudowa ul. Fabrycznej w Pszennie – etap I i II”, obejmie odcinek o długości 600 m. od zjazdu z drogi krajowej nr 35 do przejazdu kolejowego na ul. Fabrycznej. Wykonawcą zadania jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Spółka z o.o. z siedzibą w Świdnicy. Zakres prac obejmuje w szczególności: wymianę kanalizacji deszczowej na PVC wraz ze studniami rewizyjnymi betonowymi, korytowanie pod wykonanie podbudowy, montaż krawężników i obrzeży betonowych, wykonanie chodników i wjazdów z kostki betonowej, montaż progów zwalniających płytowych oraz wykonanie nawierzchni mineralno-bitumicznej dwuwarstwowej. Łączna wartość umowy opiewa na kwotę ponad 1,8 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2024 r.

Wykonawcą budowy kanalizacji sanitarnej w Mokrzeszowie jest Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych "EKO ­ WOD" Spółka z o.o. w Świdnicy. Na ten cel z budżetu gminy wydanych zostanie ok. 7,5 mln zł. Prace prowadzone będą na odcinku ok. 5 km (od drogi krajowej nr 35 do końca Mokrzeszowa "Dolnego") i obejmą m.in. roboty pomiarowe, roboty ziemne, ułożenie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej, wykonanie przewiertów, montaż studni kanalizacyjnych, likwidację istniejącej oczyszczalni ścieków, odtworzenie nawierzchni po wykopach. Zakończenie budowy kanalizacji w Mokrzeszowie planowane jest na koniec listopada 2024 r.

Kolejnym zadaniem, które otrzymało dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych „EDYCJA TRZECIA-PGR” jest przebudowa drogi gminnej w Mokrzeszowie. W ciągu 8 miesięcy firma OLTOM ROBOTY ZIEMNE, BRUKARSTWO Tomasz Kuźma, z siedzibą w Świdnicy wykona przebudowę drogi gminnej (od budynku nr 111d do budynku 122) o łącznej długości blisko 500 mb. Wartość umowy opiewa na kwotę 410 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group