Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 726
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przebudowa Kanonierskiej

Niedziela, 11 lutego 2024, 9:03
Aktualizacja: 11:04
Autor: red
Świdnica: Przebudowa Kanonierskiej
Fot. UM Świdnica
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe „DROG–ZIEM” ze Stanowic złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na przebudowę odcinka ulicy Kanonierskiej w Świdnicy. Oferta opiewa na kwotę 1 587 930 zł. Podpisanie umowy z wykonawcą powinno nastąpić w połowie lutego br.

Zadanie obejmuje przebudowę odcinka ul. Kanonierskiej od ul. Esperantystów do wiaduktu kolejowego. Przewiduje się zmianę nawierzchni jezdni na asfaltową, budowę ciągu pieszo-rowerowego po stronie ogrodów działkowych, chodnika po stronie budynków, energooszczędnego oświetlenia ulicznego, kolektora deszczowego, kanału technologicznego oraz miejsc do parkowania w postaci zatoki.

Miasto Świdnica otrzymało 1 111 551 zł dofinansowania na budowę nowej części ulicy Kanonierskiej. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2024 rok. Dofinansowanie pokryje 70% wartości inwestycji.

- Nieuczciwy deweloper nie wywiązał się z umowy, na podstawie, której miał zrealizować infrastrukturę przy budynkach. Oczywiście będziemy egzekwować należność na drodze sądowej. Ale mieszkańców nowych budynków przy Kanonierskiej nie chcieliśmy pozostawić z problemem dojazdu, stąd wniosek do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i realizacja tej inwestycji – mówi prezydent, Beata Moska-Słaniewska.

Prace powinny rozpocząć się w marcu. Zgodnie z umową potrwają do połowy listopada tego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group