Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przebudowa Kraszowickiej

Poniedziałek, 9 września 2019, 7:09
Autor: red
Świdnica: Przebudowa Kraszowickiej
Fot. UM Świdnica
Na listach podstawowych zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych znalazła się rozbudowa wraz z przebudową ulicy Kraszowickiej w Świdnicy (etap I i III). Miastu przyznano dotację w wysokości 50 % kosztów inwestycji, na chwilę obecną jest to kwota 3 milionów 788 tysięcy złotych. Zweryfikowana zostanie ona po wyborze wykonawcy zadania.

Prace według wstępnych szacunków pochłonąć mogą ponad 7 milionów 500 tysięcy złotych. Inwestycja będzie realizowana w latach 2019-2021. Fundusz zastąpił poprzedni "Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019", z którego miasto otrzymało dofinansowanie na przeprowadzony w ubiegłym roku remont pierwszego fragmentu ul. Kraszowickiej.

Tym razem przebudowany zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Bystrzycką do krzyżówki z ulicą Działkową, a także od skrzyżowania z ulicą Przyjaźni do przejazdu kolejowego przy ulicy Torowej.

- Dziękujemy za wsparcie naszych wniosków posłowi Wojciechowi Murdzkowi. W tej chwili trwają prace przy sporządzaniu dokumentacji technicznej. We wrześniu planujemy ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy tego zadania. Jednocześnie przygotowywane są także niezbędne zaświadczenia i dokumenty do podpisania umowy o dofinansowanie z wojewodą dolnośląskim, ponieważ zgodnie z założeniami programu prace muszą się rozpocząć jeszcze w tym roku – mówi dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej, Maciej Gleba.

Wymieniona zostanie konstrukcja jezdni i chodników, wybudowane będą ciągi pieszo rowerowe. Wykonana zostanie nowa kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie drogowe. Równocześnie będzie prowadzonych szereg prac przy sieciach infrastruktury technicznej. Firma Tauron zlikwiduje napowietrzną sieć energetyczną, a Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wymieni swoje sieci.

- To remont oczekiwany przez mieszkańców dzielnicy od wielu lat. To nie tylko oczywiście kwestia nawierzchni, ale także modernizacji infrastruktury podziemnej. Ma to ogromny wpływ na komfort życia mieszkańców Kraszowic. Od kilku lat przeznaczamy bardzo duże środki na rozwój tego zapomnianego przez wiele lat rejonu miasta - mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Przypomnijmy, iż w grudniu ubiegłego roku zakończyła się przebudowa drogi na odcinku od skrzyżowania ulic Kraszowicka/Działkowa/Krótka (wraz z obszarem przejazdu kolejowego) do skrzyżowania z ulicą Przyjaźni (wraz z obszarem skrzyżowania). Koszt tego zadania wyniósł około 6 milionów złotych, z czego blisko 50% zostało zrefundowane w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019".

W tej dzielnicy miasta, wczesną wiosną tego roku zakończyła się również budowa tunelu pod nasypem kolejowym. Dzięki tej inwestycji świdniczanie zyskali wygodne i przede wszystkim bezpieczne przejście pod torami połączone dodatkowo z kładką pieszo-rowerową nad rzeką, a także z obiektami sportowymi przy ulicy Śląskiej i z centrum miasta. Koszt realizacji zadania wyniósł ponad 2 mln 400 tys. zł. Na jego realizację miasto otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych z Aglomeracji Wałbrzyskiej w wysokości 1 mln 400 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group