Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 560
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przebudowa Kraszowickiej

Czwartek, 9 stycznia 2020, 17:54
Autor: red
Świdnica: Przebudowa Kraszowickiej
Fot. UM Świdnica
W Świdnicy przebudowa kolejnego odcinka ulicy Kraszowickiej, czyli fragmentu od ul. Przyjaźni do ul. Torowej, włącznie z przejazdem kolejowym, rozpocznie się w poniedziałek, 13 stycznia.

Wyznaczone zostały trasy objazdowe ulicą Kraszowicką i Bystrzycką. W obszar zamkniętego odcinka drogi dostęp będą mieli mieszkańcy i klienci podmiotów gospodarczych mających tam swoje siedziby. Wyłączenie z ruchu kolejnych fragmentów drogi zależne będzie od postępu robót budowlanych. W pierwszej kolejności rozpoczną się prace związane z budową kanalizacji deszczowej, następnie sieci energetycznych i oświetlenia drogowego. Na koniec wykonywane będą prace drogowe. Na przełomie lutego i marca planowane jest całkowite zamknięcie przejazdu kolejowego przy ul. Torowej, który również zostanie przebudowany.

Wymieniona zostanie konstrukcja jezdni i chodników, wybudowane będą ciągi pieszo rowerowe. Wykonana zostanie nowa kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie drogowe. Równocześnie będzie prowadzonych szereg prac przy sieciach infrastruktury technicznej. Firma Tauron zlikwiduje napowietrzną sieć energetyczną, a Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wymieni swoje sieci.

Zadanie inwestycyjne podzielone zostało na dwa etapy. Pierwszy odcinek wykonany zostanie w roku 2020, a kolejny (od ul. Działkowej do ul. Bystrzyckiej) przewidziany jest do realizacji w 2021 roku.

Wykonawcą robót drogowych jest wyłoniona w drodze przetargu firma HYPMAR. Wartość prac w pierwszym etapie to około 4 miliony złotych. Całość zadania to kwota prawie 6,5 miliona złotych.

Przypomnijmy, że zadanie to dofinansowane zostało w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Miastu przyznano dotację w wysokości 50 % kosztów inwestycji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group