Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1025
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Modlęcin: Przebudowa świetlicy

Piątek, 12 czerwca 2020, 7:25
Autor: red
Modlęcin: Przebudowa świetlicy
Fot. UM Strzegom
Rozpoczęły się prace związane z wykonaniem elewacji świetlicy wiejskiej w Modlęcinie i zagospodarowaniem terenu wokół budynku.

To dopełnienie wcześniejszych prac wykonanych wewnątrz świetlicy. Koszt robót wynosi ok. 260 tys. zł. Środki pochodzą w całości z budżetu gminy Strzegom.

Zakres prac obejmuje m. in. zbicie starych tynków zewnętrznych, wykonanie ocieplenia budynku, wykonanie kanalizacji deszczowej i przyłącza kanalizacji sanitarnej, likwidację istniejącego szamba, wykonanie ogrodzenia panelowego z cokołem betonowym, karczowanie zakrzaczeń oraz wykonanie trawników i nawierzchni z kostki betonowej. Dopełnieniem będzie montaż monitoringu wizyjnego. Wszelkie prace mają zakończyć się we wrześniu br.

Sołtys Modlęcina - Krystyna Gielata nie ukrywa swojej ogromnej radości z faktu metamorfozy świetlicy wiejskiej.
- Ja i wszyscy członkowie Rady Sołeckiej jesteśmy bardzo zadowoleni z przebudowy tego budynku. W środku już jest pięknie i nowocześnie, teraz czekamy na elewację i zagospodarowanie terenu wokół. Niezwykle ważną sprawą jest też monitoring, dzięki czemu będzie bezpiecznie. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała nam nasze plany. Zdążyliśmy zorganizować tylko jedną imprezę tj. zabawę karnawałową, w której uczestniczyło 80 osób. Wszyscy byli zachwyceni wyglądem naszej świetlicy. Szczególnie przypadła im do gustu winda towarowa, dzięki której można przewieźć ciężkie rzeczy na wyższą kondygnację. Warto wspomnieć, że w świetlicy powstało tzw. "Gminne Centrum Sztuk Wizualnych", gdzie prowadzonych będzie szereg warsztatów artystycznych (rzeźba w kamieniu, modelowanie w glinie itp. - dop. red.). Pierwsze z zajęć już się odbyły. Ich wznowienie nastąpi po minięciu zagrożenia związanego z pandemią koronawirusa. Wraz z Radą Sołecką podejmowaliśmy decyzje, by środki z funduszu sołeckiego przeznaczać na doposażenie kuchni i pomieszczeń świetlicy, a nie na wycieczki czy imprezy. Możemy pochwalić się nowoczesnym sprzętem AGD, nowymi stołami i krzesłami, na oknach wiszą piękne firanki. Muszę w tym miejscu podziękować władzom Strzegomia i radnym za wszelkie wsparcie finansowe i rozumienie naszych potrzeb. Bardzo dobrze układa nam się również współpraca ze Strzegomskim Centrum Kultury. I już tak na koniec, jestem sołtysem od 21 lat i remont świetlicy w Modlęcinie stanowi swoiste ukoronowanie mojej pracy i wszystkich Rad Sołeckich.

Koszt wszelkich prac I etapu (wewnątrz budynku) został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020". Całkowita wartość I etapu przebudowy wyniosła ok. 1 mln zł. Wielkość przyznanego dofinansowania to kwota rzędu 0,5 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group