Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Przebudowa układu komunikacyjnego i nowa ścieżka rowerowa

Sobota, 10 czerwca 2017, 11:36
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Przebudowa układu komunikacyjnego i nowa ścieżka rowerowa
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz podpisał w Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej umowę na dofinansowanie zadania, w ramach którego poprawi się komunikacja w centrum Jaworzyny Śląskiej.

Wartość całej inwestycji wyniesie 1 514 755,00 zł, z czego 1 270 291,00 zł zostanie dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

W ramach projektu „Inwestycje ograniczające indywidualny transport w Gminie Jaworzyna Śląska poprzez budowę Park&Ride i Bike&Ride” przebudowany zostanie układ komunikacyjny w samym centrum Jaworzyny Śląskiej. Wybudowany zostanie oczekiwany i potrzebny parking pomiędzy budynkiem posterunku Policji a torami, przy sklepie Dino. Dodatkowo powstanie nowa ścieżka rowerowa łącząca miejscowości Jaworzyna Śląska i Nowice.

Przebudowa układu komunikacyjnego obejmować będzie m.in. utworzenie 45 miejsc parkingowych (w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych) dla samochodów osobowych wraz z jezdnią manewrową, budowę wiaty na rowery, jak również wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz oświetlenia energooszczędnego.
- Poprzez udostępnienie miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i dla rowerów w celu kontynuowania podróży transportem zbiorowym projekt nie tylko przyczyni się do wzrostu atrakcyjności miasta, ale w szczególności do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jest to kolejna inwestycja, na którą Gmina Jaworzyna Śląska pozyskała fundusze zewnętrzne. Obecnie jesteśmy na etapie wyłaniania wykonawcy robót termomodernizacyjnych trzech budynków użyteczności publicznej zlokalizowanych na terenie gminy, które wykonane zostaną w ramach zadania „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Jaworzyna Śląska – Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej, Remizy OSP w Bolesławicach, Przedszkola Samorządowego z Grupą Żłobkową im. „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej” – dodaje burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group