Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1206
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Przebudują Dąbrowskiego

Wtorek, 6 lipca 2021, 17:15
Autor: red
Strzegom: Przebudują Dąbrowskiego
Fot. UM Strzegom
Od dnia 07.07.2021 r. wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu związana z przebudową ul. J. Dąbrowskiego w Strzegomiu.

Projekt organizacji ruchu podzielony jest na 6 etapów w związku z koniecznością wprowadzenia objazdów oraz skomunikowania ul. Dąbrowskiego z sąsiedni ulicami i dostosowany jest do planowanego zakresu robót budowlanych.

Istotną zmianą w stosunku do normalnie obowiązującego ruchu jest ,,odwrócenie ruchu” dla ul. Szkolnej dla 1-3 etapu planowanej organizacji ruchu, na co zwracamy szczególną uwagę. Utrudnienie na ul Dąbrowskiego oraz ulicach przylegających potrwają do końca kwietnia 2022 r. Wprowadzanie poszczególnych etapów organizacji ruchu, uwarunkowane jest postępem w realizacji robót budowlanych.

Pierwszy etap obejmuję zamknięcie odcinka od ul. Al. Wojska Polskiego do zjazdu na postój taxi oraz garaży. W tym etapie niezbędna jest zmiana kierunku ruchu na ulicy Szkolnej. W ten sposób ruch od strony Rynku, oraz z ulicy Siwca będzie mógł zostać kontynuowany ul. Szkolna do ulicy Świętej Anny.

Drugi etap obejmuje połówkowe zajęcie jezdni (część północna) od wyjazdu z postoju taxi do ulicy Szkolnej, oraz zamknięcie tego odcinka do ul. Wojska Polskiego W tym etapie niezbędna jest zmiana kierunku ruchu na ulicy Szkolnej.

Trzeci etap obejmuje połówkowe zajęcie jezdni (część południowa) od wyjazdu z postoju taxi do ulicy Szkolnej, oraz zamknięcie tego odcinka do ul. Wojska Polskiego. W tym etapie niezbędna jest zmiana kierunku ruchu na ulicy Szkolnej.

Czwarty etap obejmuje zamknięcie odcinka od ulicy Szkolnej do Placu Kościelnego (droga wewnętrzna). W tym etapie przywracamy ruch na ulicy Szkolnej w kierunku ulicy Jarosława Dąbrowskiego (obowiązuje w Etapach 4-6). Przy tym etapie niezbędne jest wprowadzenie na ulicy Dąbrowskiego na odcinku od ul. Kościelnej do Placu kościelnego ruchu dwukierunkowego dla obsługi Placu kościelnego.

Piąty etap obejmuje zamknięcie odcinka od Placu Kościelnego (droga wewnętrzna) do ulicy Kościelnej. Przy tym etapie niezbędne jest wprowadzenie na ulicy Dąbrowskiego na odcinku od ul. Szkolnej do Placu kościelnego ruchu dwukierunkowego dla obsługi Placu kościelnego.

Dodatkowo informujemy, iż przez cały czas realizacji robót budowlanych będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się na ul, Dąbrowskiego w związku z realizowanymi robotami, tym samym przestanie funkcjonować płatna strefa parkowania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group