Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 551
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Przebudują drogi

Sobota, 1 sierpnia 2020, 13:39
Autor: red
Gmina Strzegom: Przebudują drogi
Fot. UM Strzegom
W gminie Strzegom szykuje się prawdziwa rewolucja związana z przebudową dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W najbliższym czasie takie trakty zostaną przebudowane w Stanowicach, Godzieszówku, Kostrzy, Granicy i Tomkowicach.

Sejmik województwa dolnośląskiego zatwierdził w ostatnim czasie zaktualizowaną listę beneficjentów, którzy otrzymali dotacje na drogi prowadzące do gruntów rolnych. Dzięki tej decyzji gmina Strzegom otrzymała 42 tys. zł ze środków województwa na realizację odcinka ok. 200 metrów drogi w Kostrzy. - Droga powstanie jeszcze w tym roku i poza usprawnieniem dostępu rolników do ich pól, poprawi dojazd do wiejskiego cmentarza. Wiem, że mieszkańcy z niecierpliwością czekają na realizację tego zadania - mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. Dzięki wsparciu województwa w kwocie 834 tys. zł, gmina przebuduje również drogę do gruntów w Godzieszówku o długości ok. 800 m. Natomiast 3 sierpnia br. rozpocznie się także przebudowa dróg w Stanowicach o łącznej długości ponad 600 m. Zdanie to także wsparło województwo kwotą ponad 71 tys. zł.

To nie jedyna inwestycja na tym rodzaju dróg, ponieważ powiat świdnicki zlecił właśnie opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. "Przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych wraz z zadrzewieniami przydrożnymi oraz likwidacją zbędnych dróg wraz z rekultywacją umożliwiającą uprawę mechaniczną gruntów" w związku z realizacją projektu "Scalenie gruntów wsi Granica, Tomkowice, Godzieszówek, gmina Strzegom, powiat świdnicki" w ramach poddziałania "Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, w ramach którego zostanie przebudowanych łącznie ok. 6 km traktu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group