Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przechwycili znaczną ilość tytoniu i spirytusu

Środa, 3 kwietnia 2013, 14:57
Aktualizacja: 14:58
Autor: red.
Świdnica: Przechwycili znaczną ilość tytoniu i spirytusu
Fot. archiwum
Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i wprowadzanie do obrotu towarów bez polskich znaków akcyzowych. Funkcjonariusze w pomieszczeniach należących do podejrzanego zabezpieczyli duże ilości alkoholu i tytoń niewiadomego pochodzenia. Zatrzymany za czyny, o które jest podejrzany odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc działania wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie i wprowadzanie do obrotu tytoniu oraz alkoholu bez akcyzy.

Do zatrzymania doszło na terenie powiatu świdnickiego. Wspólne działania policjantów i celników doprowadziły do wytypowania miejsc a, w którym mogą być przechowywane duże ilości tytoniu oraz alkoholu niewiadomego pochodzenia. Funkcjonariusze po przygotowaniu niezwłocznie przystąpili do realizacji. Podczas przeszukania pomieszczenia gospodarczego należącego do jednego z mieszkańców powiatu ujawnili i zabezpieczyli 280 kilogramów tytoniu, a także ponad 820 litrowych butelek spirytusu bez polskich znaków akcyzowych. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że towar zakupił na jednym z bazarów i chciał na nim trochę zarobić.

25-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy podejrzany zajmował się również handlem. Wartość strat poniesionych przez skarb państwa oszacowano na kwotę blisko 220 tys. złotych.

Za czyny, o które jest podejrzany mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group