Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konin: Przecierali szlaki w Koninie

Środa, 22 maja 2013, 21:02
Aktualizacja: 21:04
Autor: MDvR
Konin: Przecierali szlaki w Koninie
Fot. użyczone
Ambitnie w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów brazylijskiego jiu–jitsu w Polsce rozpoczął swoje starty UKS Taekwon–do Gryf Świdnica. XI Puchar Polski BJJ juniorów i seniorów rozegrano 18 maja w Koninie przy udziale ponad 650 zawodników z całej Polski.

Świdnicę w turnieju reprezentowało 4 zawodników:
- junior Nitaj Stelmach – kat. +89,5 kg;
- senior Kamil Madejczyk – kat. – 70 kg;
- senior Damian Olszowy – kat. –76 kg;
- senior Adrian Kotus – kat – 70 kg.
- kierownik ekipy – Waldemar Zdebski

Pomimo bardzo wysokiego poziomu i licznie obsadzonych kategorii świdniczanin Nitaj Stelmach zdobył brązowy medal, a walka o wejście do finału zakończyła się znikomą przewagą jego przeciwnika. Tak naprawdę naszemu juniorowi zabrakło czasu aby pokonać przeciwnika przed czasem (duszenie).

Pozostali nasi zawodnicy nawiązali wyrównane walki, jednak z racji wysokiego poziomu przegrali swoje pierwsze pojedynki. Najbliżej wygranej był Adrian Kotus, który nie dość że przegrał raptem 2 punktami, tracąc przewagę pod koniec walki, to jeszcze wcześniej miał okazję zakończyć pojedynek przed czasem dźwignią ramieniowo-łokciową.

Zawody w Koninie były bardzo wysoko ustawioną poprzeczką dla naszych zawodników. Biorąc pod uwagę, że treningi chwytów w naszym klubie prowadzone są raptem od września 2012 roku, to świdniczanie pokazali się na turnieju rozgrywanym w Koninie z bardzo dobrej strony, a osiągnięcie Nitaja motywuje do jeszcze większej pracy zarówno zawodników jak i trenerów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group