Środa, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1202
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przeciw przemocy

Niedziela, 16 kwietnia 2023, 13:52
Autor: red
Świdnica: Przeciw przemocy
Fot. UM Świdnica
Kolejne szkolenie w ramach projektu „Świdnica przeciw przemocy”.

W ramach realizacji projektu „Świdnica przeciw przemocy” zorganizowano kolejne zajęcia, tym razem dotyczące trudnego i ważnego tematu, jakim jest przemoc seksualna – „Jak pomagać, by nie krzywdzić osób z doświadczeniem przemocy seksualnej, w tym gwałtu”. Odbyły się one 13 i 14 kwietnia. Uczestniczyły w nich osoby z różnych instytucji, m.in.: kuratorzy sądowi, policjanci, psycholodzy, pedagodzy, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Szkolenie prowadziła Joanna Piotrowska - pedagog, andragog, trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka i ekspertka antyprzemocowa. Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej organizowanego przez Instytut Psychologii Zdrowia. Laureatka nagrody Złoty Telefon przyznawanej przez Niebieską Linię osobom szczególnie zaangażowanym w przeciwdziałanie przemocy. Prezeska Fundacji Feminoteka. Od 17 lat wspiera kobiety doznające przemocy, zwłaszcza seksualnej.

Uczestnicy szkolenia rozmawiali o stereotypach i mitach na temat gwałtów i przemocy seksualnej oraz konsekwencjach ich powielania, poznali dobre praktyki i zasady postępowania podczas udzielania wsparcia i pomocy osobie, która doświadczyła gwałtu.

- Dzięki współpracy MOPS z Joanną Piotrowską z Fundacją Feminoteka wypracujemy konkretne procedury działań instytucji miejskich i innych, w celu udzielania wszechstronnej pomocy ofiarom przemocy seksualnej. System wsparcia musi być odpowiednio dostosowany do tego szczególnie okrutnego rodzaju przemocy – mówi Szymon Chojnowski, zastępca prezydent Świdnicy.

Gmina Miasto Świdnica w 2023 roku otrzyma środki na realizację projektu „Świdnica przeciw przemocy”. Jest to kwota 282 200 zł, czyli 100% o którą wnioskowano. Została ona pozyskana w ramach konkursu organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości i współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. W ramach projektu prowadzone są między innymi wykłady, warsztaty, szkolenia i kampanie medialne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group