Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przeciwnicy aborcji mają jeszcze szansę na złożenie parafki

Niedziela, 27 marca 2011, 20:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 marca 2011, 5:01
Autor: GrA
Świdnica: Przeciwnicy aborcji mają jeszcze szansę na złożenie parafki
Fot. organizator
Dziś w świdnickich parafiach zbierane były listy z podpisami pod społecznym projektem ustawy o całkowitym zakazie wykonywania zabiegów aborcyjnych.

Listy trafią w najbliższym czasie do świdnickiej kurii biskupiej, skąd zostaną przekazane do organizatorów akcji. Póki co, nie wiadomo ile podpisów udało się zebrać w samej Świdnicy, a tym bardziej diecezji świdnickiej. – Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie określić ile podpisów zebraliśmy – mówi Joanna Kaptur ze świdnickiego Stowarzyszenia Rodzice Rodzinom.

Dziś wierni z całej diecezji świdnickiej składali swoje deklaracje w parafiach. – Wiemy, że sukcesywnie te listy do poszczególnych parafii trafiają – dodaje Joanna Kaptur. A Ci, którzy deklaracji jeszcze nie złożyli, a chcieliby się podpisać pod wprowadzeniem całkowitego zakazu wykonywania zabiegów aborcyjnych mogą to jeszcze zrobić do 20 kwietnia. – To już ostateczny termin – wyjaśnia Joanna Kaptur.

Akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o wprowadzeniu całkowitego zakazu wykonywania zabiegów aborcyjnych trwa w całym kraju. Żeby projekt ustawy trafił do Sejmu trzeba zebrać w całym kraju 100 tysięcy podpisów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group