Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przed Forum Energetyki

Czwartek, 8 czerwca 2023, 11:36
Autor: red
Świdnica: Przed Forum Energetyki
Fot. organizatorzy
15 czerwca 2023 roku, w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się Świdnickie Forum Energetyki Obywatelskiej, organizowane przez Stowarzyszenie Energetyki Obywatelskiej Ziemi Świdnickiej, Klaster Świdnicka Energia Odnawialna, Miasto Świdnica i Powiat Świdnicki.

Świdnickie Forum Energetyki Obywatelskiej to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadzi wybitnych ekspertów, przedstawicieli lokalnych przedsiębiorstw i społeczności energetycznych, a także samorządów zaangażowanych w transformację regionu. Ideą debaty jest identyfikacja wyzwań, przed którymi stoją dziś firmy i obywatele, podkreślenie roli inicjatyw oddolnych, z naciskiem na udział przedsiębiorców oraz wypracowanie najlepszych rozwiązań w dążeniu do budowy bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Celem organizatorów wydarzenia jest stworzenie otwartego i inspirującego forum, które umożliwi współpracę i dialog między różnymi grupami społecznymi oraz ułatwi identyfikację wspólnych celów i rozwiązań. Do rozmów zostali zaproszeni przedstawiciele środowiska akademickiego dr Piotr Szymański, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz dr Krzysztof Bodzek z Politechniki Śląskiej, Andrzej Węgrzyn pełnomocnik ds. transformacji energetycznej Marszałka Dolnego Śląska, przedstawiciele społeczności energetycznych Andrzej Jeżewski, Prezes Energetycznego Klastra Oławskiej EKO oraz Paweł Łapacz, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Energetyki Obywatelskiej Ziemi Świdnickiej, eksperci w zakresie inwestycji w odnawialne źródła energii Daniel Raczkiewicz, Członek Zarządu, Grupa EnergyNAT i Mateusz Piekarnik, Prezes Zarządu AOEnergia, Grupa Pieprzyk, a także przedstawiciele instytucji finansowych takich jak Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Bank Ochrony Środowiska.

Świdnickie Forum Energetyki Obywatelskiej jest skierowane przede wszystkim do lokalnych przedsiębiorców oraz władz samorządowych, którzy obecnie mierzą się ze sprostaniem unijnym i krajowym wymogom w obszarze energetyki, ciepłownictwa i czystej produkcji.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Rektora Politechniki Wrocławskiej. Sponsorem głównym jest firma Sonel S.A. ze Świdnicy.

„Energetyka obywatelska to taki wariant transformacji energetycznej, gdzie korzyści z transformacji energetycznej płyną do regionu, firm i obywateli. Tak jak nigdy wcześniej, widzimy, że przedsiębiorcy mają związane ręce. Z jednej strony czują olbrzymią konieczność inwestowania w odnawialne źródła energii i w podwyższanie efektywności energetycznej, a z drugiej zaś strony spotykają się z różnymi barierami uniemożliwiającymi realizację ambitnych celów unijnych. Przedsiębiorcy stanowią podstawę lokalnej gospodarki, dlatego dziś wychodzimy do nich z Świdnickim Forum Energetyki Obywatelskiej, które da im możliwość aktywnego włączenia się w budowę bezpieczeństwa regionu.” – Paweł Łapacz, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Energetyki Obywatelskiej Ziemi Świdnickiej, Dyrektor Zarządzający Klastra Świdnicka Energia Odnawialna.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wystarczy tylko zarejestrować się pod adresem: forms.gle/ec7HPdbQ5hmgZZXUA

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group