Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przed nami kolejna edycja Aktywni 24

Środa, 11 kwietnia 2018, 15:31
Autor: red
Świdnica: Przed nami kolejna edycja Aktywni 24
Fot. UM Świdnica
Kolejny raz zmierzą się z czasem i uciekającymi kilometrami, aby razem ustanowić nowy rekordy Polski w jeździe 24–godzinnej na rowerze stacjonarnym i biegu 24–godzinnym na bieżni mechanicznej.

W tym roku dojdzie również jazda testowa na ergometrze wioślarskim. Ty też możesz mieć w tym swój udział. Zapraszamy wszystkich chętnych do Galerii Świdnickiej. Start o 10.00 w sobotę, 12 maja 2018. Koniec dokładnie 24 godziny później – o 10.00 w niedzielę, 13 maja. Wszystko w ramach kolejnej edycji akcji AKTYWNI 24.

Chcą ustanowić nowy rekord
W ustanawianiu rekordu rowerowego i biegowego wezmą udział zaproszeni goście, kolarze oraz wszystkie chętne osoby pełnoletnie. W zeszłym roku rowerzyści wykręcili 1.238,7 km. Biegacze wybiegali 277,8 km. Zapraszamy grupy kolarskie, biegowe oraz wszystkich chętnych.
- Jeżeli lubisz biegać albo jeździć na rowerze i chcesz sprawdzić się we wspólnej rywalizacji, to zachęcamy do udziału w kolejnej edycji akcji Aktywni 24. Przyłącz się do Nas. Pomóż nam ustanowić nowe rekordy Polski w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym i biegu 24-godzinnym na bieżni mechanicznej – zachęca Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Warunkiem wzięcia udziału jest zgłoszenie poprzez specjalny formularz rejestracyjny – dostępny na stronie internetowej www.sport.swidnica.pl. Tam znajduje się także regulamin imprezy. Wykręcanie obu rekordów będzie się odbywać na odcinkach czasowych 15, 30 lub 60 minut. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Celem akcji jest promowanie i popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, biegania, zdrowego trybu życia i rodzinnego spędzania czasu.

Każdy kilometr pomaga
Ustanowienie nowych rekordów Polski nie jest jedynym celem jaki postawili sobie organizatorzy. Każdy przebyty przez uczestników kilometr będzie przemnożony przez 1 zł i uzbierana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na zakup roweru dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy.
- W ubiegłym roku udało nam się zakupić dwa rowery dla wychowanków Domu Dziecka ze Świdnicy. Tym razem naszą pomoc kierujemy w stronę osób niepełnosprawnych. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że uczestnicy wykręca i wybiegną taką ilość kilometrów, która pozwoli nam na zakup roweru stacjonarnego dla stowarzyszenia – dodaje Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W trakcie wydarzenia przewidziane są atrakcje dla odwiedzających Galerię.

Organizatorzy: UM Świdnica, Galeria Świdnicka, Fitness World Galeria Świdnicka przy współpracy Świdnickiej Grupy Biegowej oraz CrossBox74.

Rekord Polski w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym i biegu na bieżni mechanicznej będzie weryfikowany i certyfikowany przez Biuro Rekordów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group