Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Przed pierwszym dzwonkiem

Środa, 16 sierpnia 2017, 15:15
Autor: red
Gmina Żarów: Przed pierwszym dzwonkiem
Fot. UM Żarów
Kompleksowy remont dachu, remonty sal lekcyjnych i sanitariatów, wymiana podłóg, zakup nowych stolików, krzeseł oraz tablic i budowa nowej ścianki działowej. Kończą się powoli prace remontowe, które prowadzone były podczas wakacji we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy Żarów.

Do 4 września pozostało już mało czasu, ale w niektórych szkołach do ostatniego dnia wakacji będzie można jeszcze spotkać firmy remontowe. Tuż po wakacjach dalej kontynuowany będzie jeszcze remont budynku Szkoły Podstawowej w Żarowie, gdzie trwa termomodernizacja. To największa inwestycja oświatowa, która prowadzona jest w tej chwili na terenie miasta. Dzięki termomodernizacji, szkoła zyska nowe okna, drzwi, wentylacje, a także elewację.

Dla pozostałych szkół w gminie Żarów wakacje były także czasem wytężonej pracy. Często w prace zaangażowali się również sami nauczyciele, a także rodzice dzieci.
- Mamy za sobą bardzo pracowite wakacje. Wśród najważniejszych prac, które zostały zrealizowane w naszej placówce był remont dachu, który potrwa prawdopodobnie jeszcze do końca sierpnia. W ramach tych prac wymienione zostało pokrycie dachowe, rozebrano kominy murowane i zdemontowano rynny oraz instalację odgromową. Dach był już w bardzo złym stanie technicznym, a wielokrotnie przy ciągłych opadach deszczu często przeciekał. Wymieniliśmy także podłogi w oddziale przedszkolnym i ogrodzenie przy budynku szkoły, zakupiliśmy nowe stoliki, krzesła, tablice, sztalugi, rolety i szafki ubraniowe na szkolnym korytarzu. Odmalowany został również korytarz przy wejściu na salę gimnastyczną, wymieniono okno dachowe i wyremontowano komin. Adaptowane zostało także pomieszczenie na strychu. Sam remont dachu pochłonął 110 tysięcy złotych. Koszt pozostałych prac to kwota ponad 40 tysięcy złotych - mówi Barbara Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Kompleksowego remontu doczekała się także Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach.
- Nasza szkoła intensywnie przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Podczas wakacyjnej przerwy wyremontowany został dach, położyliśmy płytki na schodach wejściowych do szkoły, wymieniliśmy wykładziny podłogowe, odświeżyliśmy salę gimnastyczną i zakupiliśmy nowe stoliki i krzesła. Także szkolne łazienki doczekały się kompleksowego remontu. Wymieniliśmy tutaj rury, armatury łazienkowe, drzwi i położyliśmy płytki podłogowe. Na górnym holu szkoły wybudowaliśmy ściankę działową, co pozwoliło na utworzenie nowego pomieszczenia z przeznaczeniem na pokój nauczycielski lub bibliotekę. Prace remontowe potrwają do końca wakacji i wtedy też będziemy mogli podsumować ich całościowy koszt - wyjaśnia Krystyna Waliszak dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

Szkolne remonty w placówkach oświatowych sfinansowane zostały ze środków z budżetu gminy Żarów, od sponsorów i firm współpracujących ze szkołami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group