Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1035
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Przed pierwszym dzwonkiem w gminie Żarów

Piątek, 26 sierpnia 2016, 10:03
Autor: red
Żarów: Przed pierwszym dzwonkiem w gminie Żarów
Fot. UM Żarów
Remonty sal lekcyjnych i pomieszczeń gospodarczych, wymiana podłóg i drzwi wejściowych, zakup nowych regałów i budowa nowego ciągu komunikacyjnego. Kończą się powoli prace remontowe, które prowadzone były podczas wakacji we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy Żarów.

Do 1 września pozostało już mało czasu, ale w niektórych szkołach do ostatniego dnia wakacji będzie można jeszcze spotkać firmy remontowe.
- Szkoła Podstawowa w Żarowie przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Podczas wakacyjnej przerwy wyremontowaliśmy w końcu łazienki w naszej szkole, a w tej chwili w remoncie są jeszcze sanitariaty przy szatni i sali gimnastycznej. Wymieniamy skrzynki rozdzielcze, zakupiliśmy nowe regały do biblioteki. A w budynku przy ul. Ogrodowej w Żarowie kończymy budowę rozpoczętego jeszcze w tamtym roku ciągu komunikacyjnego. Koszt wszystkich prac to kwota ponad 160 tysięcy złotych - mówi Urszula Rurarz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Dla pozostałych szkół w gminie Żarów wakacje były także czasem wytężonej pracy. Często w prace zaangażowali się również sami nauczyciele, a także rodzice dzieci.
- Mamy za sobą bardzo pracowite wakacje. Ale dzięki wielu zaangażowanym mieszkańcom przeprowadziliśmy w naszej placówce duże remonty. Najważniejsze z nich to wymiana centralnego ogrzewania w całym budynku szkoły, łącznie z wymianą kotła i remontem piwnicy, wymiana podłóg w salach lekcyjnych, drzwi wejściowych i wszystkich drzwi wewnątrz obiektu, remont pomieszczenia gospodarczego za budynkiem szkoły, położenie tynku mozaikowego na ścianach i zakup nowej wykładziny PCV. Planujemy jeszcze w najbliższym czasie położyć kostkę na boisku za budynkiem - wylicza Barbara Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

W placówkach przedszkolnych wakacje były również czasem intensywnych przygotowań do nowego roku szkolnego.
- W Bajkowym Przedszkolu przeprowadzony został remont gabinetu do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych wraz z łazienką, zdemontowano drewnianą boazerię na drogach ewakuacyjnych w przedszkolu wraz z montażem płyt regipsowych, wymieniliśmy instalację ciepłej wody i cyrkulacji. W ramach prac remontowych wyremontowana została także szatnia dla personelu placówki i żłobka, wydzielono i wyremontowano również sypialnię dla trzylatków. Łączny koszt prac to kwota 60 tysięcy złotych - podsumowuje Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Szkolne remonty w placówkach oświatowych sfinansowane zostały ze środków z budżetu gminy Żarów, od sponsorów, darczyńców i firm współpracujących ze szkołami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group