Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1030
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przed wyborami samorządowymi

Niedziela, 9 listopada 2014, 18:03
Aktualizacja: 18:06
Autor: red.
Świdnica: Przed wyborami samorządowymi
Fot. archiwum
W niedzielę, 16 listopada w godz. 7.00–21.00 przeprowadzone zostaną wybory do Rady Miejskiej w Świdnicy, do Rady Powiatu Świdnickiego, do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz wybory Prezydenta Miasta Świdnicy.

Na terenie miasta istnieją nowe 23 okręgi wyborcze utworzone przez Radę Miejską w Świdnicy, liczba okręgów odpowiada liczbie radnych zasiadających w Radzie Miejskiej.

Tym razem, po raz pierwszy, mieszkańcy Świdnicy dokonają wyborów swoich przedstawicieli do Rady Miejskiej w 23 jednomandatowych okręgach wyborczych. W każdym z okręgów wygra jeden kandydat, który uzyska najwyższą liczbę głosów. Granice stałych obwodów głosowania pokrywają się z granicami jednomandatowych okręgów wyborczych, utworzonych dla wyborów do Rady Miejskiej w Świdnicy.

Tradycyjnie utworzone zostały również dwa odrębne obwody głosowania dla wyborców przebywających w dniu głosowania w Areszcie Śledczym oraz Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym „Latawiec” w Świdnicy.

16 listopada Świdniczanie wybiorą również radnych do Powiatu Świdnickiego w jednym 10-cio mandatowym okręgu wyborczym oraz 8 radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, głosując na 1 osobę spośród kandydatów znajdujących się na kartach do głosowania.

Każdy wyborca otrzyma w lokalu 4 różne karty do głosowania i na każdej z nich dokona stosownego wyboru – tylko jednej osoby.

Informacje o siedzibach i granicach obwodów głosowania zgodnie z kalendarzem wyborczym zostały podane 16 października do publicznej wiadomości w formie obwieszczeń oraz w Biuletynie Informacji Publicznej. Pełną listę lokali wyborczych, która uległa zmianie, można znaleźć w załączniku. Zostanie również rozkolportowana do mieszkań świdniczan w raz z bezpłatnym kwartalnikiem „Świdnica – Rynek z tradycjami”.

Niepełnosprawni świdniczanie, którzy nie będą mieli możliwości dojechania do któregoś z lokali wyborczych, mogą liczyć na pomoc Straży Miejskiej. W niedzielę wyborczą w godz. 12.00-17.00 będzie kursował samochód. Zgłoszenia będą przyjmowane 16 listopada 2014 r. od rana pod numerem telefonu 74 85 62 823.

Aktualne informacje o wyborach można znaleźć w specjalnej zakładce na stronie www.bip.um.swidnica.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group