Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: „Przedsiębiorcy korzystają ze wsparcia FRW”

Środa, 18 lutego 2015, 7:23
Aktualizacja: 13:25
Autor: red.
Region: „Przedsiębiorcy korzystają ze wsparcia FRW”
Fot. użyczone
200 mln zł trafiło do dolnośląskich przedsiębiorców dzięki wsparciu, jakie oferuje mikro, małym i średnim przedsiębiorcom Fundusz Regionu Wałbrzyskiego– instytucja finansowa działająca od 22 lat na terenie naszego województwa. Preferencyjne pożyczki na rozwój a także założenie działalności gospodarczej zdobyły uznanie sektora MŚP, który jest dominującą siłą polskiej gospodarki.

Zdecydowanie wzrosła świadomość przedsiębiorców na temat preferencyjnych instrumentów zwrotnych, oferowanych w ramach programów rządowych oraz współfinansowanych ze środków UE. Zauważalne jest to m.in. po ilości udzielonych pożyczek oraz ich wartości. W ciągu ostatnich 5 lat, dzięki inicjatywie JEREMIE, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego rozdysponował aż 107 mln zł pomiędzy 844 przedsiębiorstwa. Coraz więcej firm aktywnie korzysta z atrakcyjnego wsparcia, chociaż wciąż dominuje oczekiwanie dotacji, które stopniowo zostają zastępowane przez system instrumentów zwrotnych. Preferencyjna pożyczka wydaje się być bardziej wymagająca niż dotacja, jest jednak dużo korzystniejsza dla gospodarki. Unijne pieniądze wracają na rynek i będą pracować dla polskiej gospodarki przez dziesięciolecia- wyjaśnia Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Robert Jagła.

Wsparcie w FRW znaleźli także absolwenci szkół, studenci i osoby bezrobotne myślące o własnym biznesie. Od niedawna instytucja realizuje rządowy program „Pierwszy biznes- Wsparcie w starcie” skierowany do tej właśnie grupy. Jest to wyciągnięcie ręki do młodych, ambitnych osób, które zakończyły edukację i pozostają bez zatrudnienia. Pomimo braku doświadczenia otrzymują szansę na rozpoczęcie własnej działalności- mówi o programie prezes Robert Jagła. Aktualnie dzięki programowi powstało już 11 firm, które otrzymały w sumie prawie 700 tys. zł. O pożyczkę do 78 tys. zł z oprocentowaniem 0,56 % można się ubiegać do 31 grudnia 2016r.

Przedsiębiorcy oraz osoby zainteresowane założeniem własnej firmy korzystają także z bezpłatnych szkoleń i doradztwa jakie oferuje FRW. Konferencje, podczas których przedstawiciele FRW prezentują możliwości finansowania działalności gospodarczej, są cennym źródłem informacji biznesowych. W tym miesiącu ofertę instytucji poznali m.in. przedsiębiorcy z Głuszycy oraz Czarnego Boru, a także uczniowie Szkoły Zawodowej i Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich. Na początek marca planujemy organizację szkolenia ze sporządzania biznesplanów, które skierowane będzie do osób myślących o założeniu własnej firmy- zapowiada prezes Robert Jagła.

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego jako instytucja zaangażowana społecznie udziela również wsparcia dotacyjnego dla inicjatyw obywatelskich, oświatowych, kulturalnych, sportowych, a także ochrony zdrowia i środowiska. Organizacje pozarządowe, stowarzyszenia czy kluby sportowe chętnie korzystają z tej pomocy przy realizacji własnych wydarzeń. W ubiegłym roku kwota przyznanych dotacji wyniosła 180 tys. zł.
Instytucje otoczenia biznesu powinny być nie tylko źródłem finansowania inwestycji, ale także szeroko rozumianym wsparciem dla lokalnych firm. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego od 1992r. wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom przedsiębiorców, dynamicznie rozwijając również siebie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group