Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Kraj: Przedsiębiorcza "Hotelarka"

Piątek, 30 sierpnia 2013, 10:01
Aktualizacja: 10:02
Autor: red.
Świdnica/Kraj: Przedsiębiorcza "Hotelarka"
Fot. użyczone
24 czerwca w Kancelarii Prezydenta RP podczas spotkania Komitetu Honorowego "Dnia Przedsiębiorczości" wyłoniono laureatów X edycji projektu, wśród których znalazł się Zespół Szkół Hotelarsko–Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy.

Konkurencja była ogromna. W "Dniu Przedsiębiorczości" wzięło udział ponad 700 szkół z całej Polski, w tym 58 z Dolnego Śląska. Świdnicka "Hotelarka" znalazła się w najlepszej siedemnastce w Polsce jako jedyna szkoła z naszego województwa. Warto przypomnieć, że to już druga statuetka przyznana Zespołowi Szkół Hotelarsko-Turystycznych. Po raz pierwszy szkoła została wyróżniona nagrodą w V edycji "Dnia Przedsiębiorczości" w 2008 roku.

Uczniowie uczestniczący w projekcie mieli okazję odbyć kilkugodzinne praktyki w wybranym miejscu pracy, przez co mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie i osobiście spojrzeć na relacje między wykształceniem a karierą zawodową.

W wyborze najaktywniejszych szkół Komitet Honorowy zwracał uwagę na procentowy udział uczniów danej szkoły w projekcie oraz stosunek liczby firm współpracujących w ramach "Dnia Przedsiębiorczości" do liczby uczniów biorących udział w projekcie. Projekt w Zespole Szkół koordynowali pani Violetta Kuklińska Woźny i pan Adam Stefański.

Statuetki dla najaktywniejszych szkół X edycji "Dnia Przedsiębiorczości" zostaną rozdane w Pałacu Prezydenckim. Wydarzenie swoim patronatem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group