Czwartek, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 540
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przedstawiciele powiatu świdnickiego na konferencji benchlearningowej w powiecie piotrkowskim

Wiadomości: Piotrków Tryb.
Wtorek, 29 stycznia 2013, 12:52
Aktualizacja: 12:55
Autor: red.
Fot. Starostwo Powiatowe
Konferencja pod nazwą "Benchlearning narzędziem efektywnego zarządzania w Starostwie" miała na celu wymianę doświadczeń, omówienie występujących trudności, ale także pochwalenie się osiągnięciami w zarządzaniu oświatą i drogami powiatowymi.

Na zaproszenie powiatów kłodzkiego i piotrkowskiego w konferencji wzięli udział przedstawiciele powiatów: limanowskiego, łódzkiego wschodniego, nowotarskiego, opolskiego lubelskiego, polkowickiego, radomszczańskiego, świdnickiego, wadowickiego, warszawskiego zachodniego, wrocławskiego i ząbkowickiego. Konferencja rozpoczęła się od prezentacji powiatu piotrkowskiego i omówieniu założeń projektu powiatu "Więcej za mniej" mającego na celu zwiększenie efektywności i podniesienie jakości realizowanych zadań powiatowych w zakresie edukacji, pomocy społecznej, dróg publicznych, współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Pierwszą część spotkania poświęcono zadaniom oświatowym i pokazaniu dobrych rozwiązań, które przyczyniają się do właściwego zarządzania edukacją. Samorządowcy wypracowali szereg konstruktywnych wniosków m.in. związanych ze standaryzacją organizacji pracy szkół. Moderatorem tej części konferencji była Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego. Starostwo Powiatowe w Świdnicy również prezentował Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Stanisław Szelewa oraz Marek Olesiński Dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

Drugim szeroko omawianym zagadnieniem były sprawy dotyczące zarządzania drogami powiatowymi. Uczestnicy konferencji mogli poznać jak realizowane jest to zadanie na przykładzie powiatów wrocławskiego, radomszczańskiego i wadowickiego. Prezentacje wywołały długą dyskusję wśród samorządowców, nad którą czuwał sekretarz powiatu wrocławskiego Paweł Wardęga. Uczestnicy zgodnie przyznali, że zachodzi konieczność szczegółowego analizowania kosztów prowadzonej działalności w zakresie dróg niezależnie od formy organizacyjnej (czy jest to wydział w Starostwie czy jednostka organizacyjna powiatu). Sekretarz powiatu kłodzkiego Mirosława Boduch zaproponowała kolejne obszary pracy starostw, które wymagają doskonalenia. Na następnym spotkaniu powiatów omówione zostaną m.in. rozwiązania w zakresie pomocy społecznej. Konferencję podsumował starosta powiatu piotrkowskiego Stanisław Cubała, który podziękował wszystkim za udział w spotkaniu uznając je za merytoryczne i niezbędne do rozwoju samorządów powiatowych.

źródło: www.powiat-piotrkowski.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Krzysiek 29-01-2013 18:20
Noż kur...de, "Benchlearning ". Co to znaczy ? Czy to Polska jeszcze ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group