Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Przedstawienie w LO z patronatem ambasadora Grecji

Wtorek, 7 listopada 2017, 11:31
Autor: red
Strzegom: Przedstawienie w LO z patronatem ambasadora Grecji
Fot. organizatorzy
Już 25 listopada 2017 r. na deskach Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zostanie wystawione, po raz trzynasty, przedstawienie andrzejkowe.

Tym razem w LO zabrzmi musical „Mamma Mia”, który Honorowym Patronatem objął ambasador Grecji w Polsce Evangelos Tsaoussis.

Akcja utworu rozgrywa się na greckiej wyspie, a perypetiom bohaterów będzie towarzyszyła muzyka zespołu „ABBA”. Tradycyjnie w I akcie zagrają uczniowie, w II - nauczyciele, a w III - rodzice, aktorzy, samorządowcy, księża i goście. W tym roku przedstawienie zasilą aktorzy z popularnych polskich seriali:

Marta Chodorowska („Ranczo”, „Barwy szczęścia”);

Anna Iberszer („Ranczo”, „Na dobre i na złe”);

Aleksandra Zienkiewicz („Pierwsza miłość”, „Świat według Kiepskich”);

Robert Wabich (zwycięzca VI edycji „Tańca z gwiazdami”, „Pierwsza miłość”);

Tomasz Mandes („Malinowski i Partnerzy”, „Pierwsza miłość”);

Łukasz Płoszajski („Haker umysłu”, „Pierwsza miłość”).

Olbrzymiego wsparcia w realizacji tegorocznego przedstawienia teatralnego udzielił, absolwent LO, specjalista PR – Mirosław Oczkoś, który również wystąpi w przedstawieniu.
- To będzie wspaniała teatralna uczta, w której nie zabraknie niespodzianek, ciekawych wątków i interesujących zwrotów akcji. Idea przedstawienia jest niezmienna: wręczenie stypendiów najlepszym maturzystom LO – dodaje dyr. Tomasz Marczak.

Rezerwacja miejsc: sekretariat LO. Spektakle: 16:00 i 19:00.

Projekt został dofinansowany przez Urząd Miejski w Strzegomiu w ramach zadania: „Organizacja imprez kulturalnych, konferencji, dyskusji i prelekcji o randze lokalnej, regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, w tym związanych z promocja gminy i jej dziedzictwa kulturowego. Młodzieżowy świat teatru. Edukacja przez gest i słowo” oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy w ramach obszaru: „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji. Organizowanie imprez kulturalnych, konferencji, dyskusji i prelekcji, zwłaszcza związanych z promocją dziedzictwa kulturowego Powiatu Świdnickiego. Młodzieżowy świat teatru. Edukacja przez gest i słowo”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group