Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1140
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Przedstawili ofertę

Czwartek, 26 marca 2020, 17:06
Aktualizacja: Piątek, 27 marca 2020, 13:07
Autor: red
Świebodzice: Przedstawili ofertę
Fot. UM Świebodzice
W dniach 4, 5 i 10 marca br. w szkołach podstawowych na terenie miasta odbył się cykl spotkań. Akcja informacyjna miała na celu zaprezentowanie rodzicom uczniów klas 8 oferty świebodzickich placówek ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021.

W spotkaniach udział wzięli: burmistrz miasta Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula, a poprowadziła je Pani Magdalena Pawiłojć.

W spotkaniach uczestniczyli również: Przewodnicząca ZNP Urszula Kruczek, kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Zofia Choińska, a także dyrektorzy i nauczyciele ze świebodzickich szkół. Tematyka zebrań spotkała się z dużym zainteresowaniem rodziców. Dla wszystkich uczestników przygotowano foldery informacyjne, dotyczące poszczególnych kierunków kształcenia proponowanych w ramach szkoły branżowej I i II stopnia oraz technikum. W każdej placówce spotkanie rozpoczynał burmistrz miasta, który witał zebranych i przybliżał poruszane tematy, podkreślając jak ważne jest nie tylko utrzymanie, ale i rozwijanie szkolnictwa ponadpodstawowego w gminie. Następnie przedstawiana była prezentacja multimedialna, podkreślająca zalety kontynuowania edukacji w miejscu zamieszkania oraz przybliżająca każdy z proponowanych młodym mieszkańcom miasta kierunków nauki. Wiele pytań rodziła kwestia przywrócenia w Świebodzicach technikum zawodowego. Na wszystkie pytania wyczerpującej odpowiedzi udzielała uczestnikom sekretarz miasta. Ostatnie z cyklu spotkań zaplanowane było na 12 marca w Szkole Podstawowej nr 3. Niestety ze względu na ogłoszony w Polsce stan zagrożenia epidemicznego i związane z nim zamknięcie placówek oświatowych, organizatorzy zdecydowali o przesunięciu go na późniejszy termin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group