Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przedświąteczne interwencje

Niedziela, 12 kwietnia 2020, 9:48
Autor: red
Świdnica: Przedświąteczne interwencje
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 3–9 kwietnia.

04.04.2020r. godz.14:05 - operator monitoringu miejskiego zauważył, że z obiektów rekreacyjnych przy ul.Polna Droga korzysta pewien mężczyzna, umilając sobie czas piciem alkoholu. Strażnicy przeprowadzili rozmowę z w/w i udzielili stosownego pouczenia. Nie przyniosło to jednak żadnego rezultatu. Mężczyzna po kilkunastu minutach powrócił aby dalej się relaksować. Tym razem strażnicy nie byli już tak pobłażliwi. Interwencja zakończyła się nałożeniem mandatu w wysokości 500 zł.

05.04.2020r. godz. 12:10 - oburzona lekceważącym zachowaniem osób, mieszkanka ul.Wyszyńskiego zgłosiła dyżurnemu straży miejskiej fakt, iż na ławce czterech mężczyzn urządziło sobie spotkanie towarzyskie suto zakrapiane alkoholem. Interweniujący strażnicy ukarali mandatami karnymi osoby naruszające przepisy i nakazali rozejście się do swoich domów.

08.04.2020r. godz. 7:20 - operator monitoringu miejskiego zauważył, że nad zalewem przy ul.Polna Droga dwóch wędkarzy łowi ryby. Na miejscu interweniował wspólny patol straży i policji. Miłośnicy wędkarstwa zgodnie z rozporządzeniem musieli jednak udać się do swoich domów. Tym razem interwencję zakończono pouczeniem.

08.04.2020r. godz.12:05 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie z ul.Westerplatte, że w okolicy mostu na rzece Bystrzyca z rury wypływa ciemna substancja. Na miejsce przybył zastęp straży pożarnej, który stwierdził, że wypływająca ciecz nie jest toksyczna. O zdarzeniu powiadomiono ŚPWiK oraz wydział ochrony środowiska, w celu ustalenia sprawcy zrzutu podejrzanej substancji.

08.04.2020r. o godz.15:20 - jeden z kierowców zgłosił naszemu dyżurnemu, że jezdnia w rejonie ul.Sikorskiego zanieczyszczona jest prawdopodobnie substancją ropopochodną. Patrol na miejscu potwierdził, że zanieczyszczenie drogi spowodowane jest rozlanym olejem napędowym. W związku z faktem, że sytuacja ta stwarzała zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na miejsce przybyła straż pożarna, która zneutralizowała wyciek a prace te zabezpieczali strażnicy wraz z policjantami z wydziału ruchu drogowego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group