Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Przedszkolaki dbają o zdrowie

Niedziela, 9 lutego 2014, 7:18
Aktualizacja: 7:21
Autor: red.
Jaworzyna Śląska: Przedszkolaki dbają o zdrowie
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Jaworzyńskie Przedszkole Samorządowe z Grupą Żłobkową im. „ Chatka Puchatka” dołączyło do międzynarodowej grupy „Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie”. W ramach uczestnictwa w tym programie odbyła się specjalna konferencja tematyczna.

Do udziału w niej zostali zaproszeni goście z różnych środowisk lokalnych m.in.: przedstawiciele władz lokalnych, dyrektorzy placówek oświatowych, rodzice przedszkolaków, przedstawiciele służby zdrowia, Sanepid-u, a nawet parlamentarzyści. W roli głównej wystąpiły jednak dzieci.

Celem spotkania było zapoznanie uczestników z zadaniami, jakie stoją przed „Przedszkolem Promującym Zdrowie”. Do najważniejszych z nich należy troska o zdrowie i dobre samopoczucie fizyczne, psychiczne, społeczne dzieci oraz zapewnienie takich warunków, aby nabyły umiejętności prozdrowotnych zachowań i poszanowania zdrowia własnego i innych. W trakcie trwania konferencji odbyły się warsztaty, w których zaproszeni goście wzięli czynny udział i odpowiadali na pytania dotyczące promowania zdrowia wśród dzieci.

(Koordynator projektu Aneta Besser)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group